16. kolo, ŽP Šport U-13 – MFK Ružomberok

ŽP Šport Podbrezová U-13  –  MFK Ružomberok    2 : 8 (0 : 7)
Góly za ŽP : Kováčik, Matula

Družstvo A : Morong – Ambros, Hrbál – Kováčik P., Divald, Giertl – Kováčik M., Laššák (Fáber, Donoval)

Družstvo B : Slepička – Matula, Záhorský – Strýček, Trnavský, Havlíček – Pindeš, Kravčák (Spevák, Jurašík)

Komentár k zápasu U-13:

Sériu zápas proti trom najlepším družstvám súťaže sme zavŕšili na domácom ihrisku proti MFK Ružomberok. Opäť sme nedokázali favorita obrať o čo i len bod a prehrali sme 2:8. Posledné zápasy značili progres v našej hre, ale proti Ružomberku sme nastúpili málo koncentrovaní a hostia nás v prvom polčase potrestali za každú našu chybičku. Prvý polčas skončil hrozivo 0:7, i keď šancí na skórovanie sme mali aj my. Druhý polčas sme nastúpili ako vymenení, výborne sme sa pohybovali a súpera zaskočili dôrazným dostupovaním aj hernou kvalitou. Druhý polčas sme po zlepšenom výkone a góloch Matulu a Mateja Kováčika vyhrali 2:1. Pochvalu za svoje výkony si zaslúžia dvaja hráči, ktorí boli najlepší na ihrisku v našich dresoch – Matula a Divald. Nás trénerov len mrzí, že sme nedokázali zachytiť nápor súpera v prvom polčase a nepodarilo sa nám dosiahnuť viac gólov, keďže šancí sme si vypracovali dostatok. Pozitívnym faktom je, že počas troch jarných zápasov s najlepšími družstvami sme boli dôstojným súperom na ihrisku a na chlapcoch je viditeľný posun v ich hráčskej kvalite.