17. kolo – II. liga, FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová

II. liga, 17. kolo

FK Poprad  –  FK Železiarne Podbrezová     1 : 2 (0 : 0)

Góly: 75. Horváth – 50. Šulc, 90. Šulc

V 3. minúte to ako prvý v zápase vyskúšal Trapanovski, no jeho strela medzi tri žrde nemierila.  V 24. minúte prišla štandardná situácia domácich, ktorú vynikajúco zahral Zošák a hosťujúci Paraj si takmer hlavou strelil vlastný gól, Macej bol však pozorný.  V 26 minúte to domáci skúšali strelou z vnútra pokutového územia, strelu Arthura  vynikajúco vytesnil Macej.  V 43. minúte to z 20 metrov vyskúšal Chvátal, no jeho strelu domáci Malec vyrazil.  O minútu neskôr vyslal nepríjemnú strelu Zekucia, proti bol opäť spoľahlivý Macej. Do konca polčasu sa už nič podstatné neudialo a obe mužstvá tak do šatní odchádzali za bezgólového stavu. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Popradčania, ale železiari odpovedali tým najlepším možným spôsobom.  V 49. minúte otvorili skóre stretnutia, keď si Chvátalov center prebral Šulc a krásnym volejom nedal domácemu brankárovi šancu- 0:1. V 61. minúte  už mohlo byť 0:2, Špyrkovej strele však chýbali centimetre.  O minútu neskôr boli domáci blízko k vyrovnaniu, keď Zekuciovu strelu reflexívne vyrazil Macej na roh.  V 68. minúte podnikli domáci rýchly protiútok Grešák našiel v 16-tke Horvátha, ktorého vychytal vynikajúci Macej. V 75. minúte pretavili domáci svoj tlak do vyrovnávajúceho gólu, keď sa hlavou presadil Horváth.  V 90. minúte  prišla odpoveď našich chlapcov , keď sa z hranice 16-tky presadil po druhýkrát v stretnutí Jakub Šulc.  Železiari si už vedenie postrážili a po najlepšom výkone na ihriskách súperov sme domácim oplatili prehru z úvodu sezóny.

Diváci: 471.

Rozhodovali: Kružliak – Somoláni, Straka

ŽK : 40. Zošák, 77. Yanchak, 90+2. Kukoľ  – 45. Šulc, 52. Ďatko , 90+3. Macej

FK Poprad: Malec – Yanchak, Pajer, Horváth, Zekucia, Lopez da Silva, Gallovič, Legnani (60´ Acosta), Zošák, Grešák (70´ Kukoľ), Olejník (54´ Maslo)

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Chvátal, Otrísal, Paraj, Kováčik, Ďatko, Pastorek (85´ Vondryska), Špyrka, Pribula (71´ Galčík), Trapanovski, Šulc

Hlasy trénerov :

Marek Petruš (Poprad) : „ Prehrali sme, mrzí nás. Prvý polčas veľa šancí nepriniesol. Druhý polčas rozbehol hosťujúci hráč, ktorý to trafil exportne. Po inkasovanom góle sme zmenili rozostavenie a spôsob hry.  Myslím si, že v tomto úseku hry sme boli lepší a zaslúžene sme vyrovnali. V závere, keď sme chceli strhnúť zápas na svoju stranu sme inkasovali gól z brejku. Prehra nás mrzí, myslím, že tomu zápasu by svedčala remíza.“

Jozef Mores (Podbrezová) : „ Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročný zápas. Už v 2. kole, keď sme s nimi hrali  doma, k nám prišiel dominantný súper a uštedril nám krutú prehru. Chceli sme sa z toho zápasu poučiť. Do zápasu sme išli s cieľom hrať aktívne, konštruktívne a byť nebezpeční. Najmä v prvom polčase sa nám to darilo, síce sme mali problémy so zbieraním odrazených lôpt. V druhom polčase nás domáci zatlačili, dostali pod tlak. Naša 4-členná obranná formácia  spolu s brankárom však pracovala veľmi dobre. Nám sa naskytli možnosti na rýchle protiútoky, no a nakoniec sme jeden z nich využili. Veľmi sa z toho tešíme pretože priniesť 3 body z Popradu je pre nás veľká odmena.“