V Rohožníku sme prvýkrát v sezóne remizovali

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová remizovali na ihrisku FC Rohožník v rámci zápasu 17. kola 2. ligy.

FC Rohožník – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:0)

Góly: 60. Herman – 76. Timoshenko

ŽK: Žilinský, Hitka, Herman – Paraj, Pavúk

Rozhodovali: Prešinský – Štofik, Mihalík

Rohožník: Havlík – Škuta, Holub, Hitka, Kiss, Fila, Pittner, Žilinský (75. Prášek), Herman (90+2. Mohorko), Meliš (75. Ščepka), Tomovič (90+2. Ambra)

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Ďatko (83. Godál), Paraj, Grendel (75. Barbora), Kukoľ (65. Grešák) – Pavúk, Špyrka, Issa (65. Timoshenko)

Podľa očakávania sme zápas začali s loptou na kopačkách na útočnej polovici, Rohožník to zavrel a spoliehal sa na brejky. Už po štyroch minútach strieľal spred šestnástky nebezpečne tesne vedľa rohu bránky Erik Grendel, následne Pavúk posielal z bránkovej čiary loptu pred svätyňu, tá začala padať pod brvno. Brankár Havlík ju vytesnil. Výborný center zľava od Kukoľa v pätnástej minúte iba tesne minul na zadnej žrdi nabiehajúci Issa. Obrovskú možnosť mal v 22. minúte Samuel Ďatko, dostal sa k nemu pas zľava, no jeho zakončenie Havlík zákrokom spomalil a Hitka loptu odkopol z bránkovej čiary. Po polhodine stretnutia vznikol závar v pokutovom území domácich, no Paraj a ani Ďatko neprestrelili početný val tiel v lososových dresoch. Dobre strieľali z diaľky Kukoľ, Paraj či Pavúk, ani jeden ešte nepochodil.

Veľké možnosti sú ostali nepremenené pred polčasom. Najskôr Herman po rohovom kope takmer trafil prázdnu časť našej bránky, v poslednej chvíli ho pri zakončení vyrušil Bartoš. Na opačnej strane lopta prepadla okolo oboch stopérov, na zadnej žrdi sa uvoľnil Ďatko a prudkou krížnou strelou trafil žrď. Odrazenú loptu potom v stopercentnej možnosti poslal iba nad brvno Adekunle Issa, tiež pred ním zívala odkrytá bránka. Penaltu si pýtal Vladimír Kukoľ, po jasnom kontakte so Škutom sa nepískalo.

Po zmene strán sa Rohožník ešte viac sústredil na defenzívu, prehusťoval priestor pred svojou šestnástkou a Podbrezovej sa ťažko prechádzalo pred bránku. V 57. minúte strieľal René Paraj, tesne minul vzdialenejšiu žrď. Presne v šesťdesiatej minúte sa domáci dostali do šestnástky, nákop pred bránku sa odrazil a Jozef Herman loptu dotlačil do siete, čím sa Rohožník ujal vedenia. Vyrovnať sme mohli dvadsať minút pred koncom, keď Erik Grendel získal penaltu, ale tú nepremenil Jozef Špyrka. Brankár Havlík vystihol smer zakončenie, loptu vyrazil a poradil si tiež s dorážkou Ďatka. Dočkali sme sa v 76. minúte, kedy to zobral na seba Ivan Timoshenko. Pred šestnástkou si telom udržal obrancu na chrbte, po prihrávke sa s loptou otočil a prudký pokus poslal k žrdi, kde Havlík nedokázal zasiahnuť. Poradil si však so šancou Barboru, ku ktorému sa pred päťku odrazila zrazená strela Paraja. Striedajúci hráč nedal svojmu pokusu ideálnu razanciu a ani smer.

V závere sme sa snažili o otočenie skóre, čo sa bohužiaľ nepodarilo. Aj preto, že obrovskú šancu spálil Mikuláš Bakaľa, osamotený pred päťkou nezakončil medzi tri žrdi, a tak si Podbrezová pripísala prvýkrát v aktuálnom ligovom ročníku remízový zápas.

Roman Skuhravý: „Tento zápas bol veľmi podobný tým predošlým. Mali sme absolútnu dominanciu proti pracovitému a dobre brániacemu tímu. Znova sa však ukázalo to, čo nás sprevádza v podstate v každom zápase a tým je nízke percento premieňania šancí. Nedarí sa nám to zatiaľ dvíhať tak rýchlo ako by sme chceli. Musíme byť trpezlivejší. To je dôvod, prečo je výsledok 1:1. Mám však pokoru k súperovi. Som rád, že sme nakoniec aspoň vyrovnali a dúfam, že nám to zdvihne koncentráciu na posledný jesenný zápas, aby sme si nemysleli, že všetko vieme. Ideme ďalej. Nie som z tohto zápasu sklamaný, pretože, čo sa týka hry a pracovitosti, tie veci tam boli. Neboli tam síce detaily ako tempo hry či presnosť, ale to sa proste stane. Dnes tomu chýbal iba výsledok.“

Richard Ludha: „Boli sme celý zápas dominantní. Súper si vypracoval jednu-dve šance, ale išiel do vedenia. My sme si ich vypracovali veľa, no zahodili sme ich. To sa stáva, aj také zápasy sú. Treba ísť ďalej a zobrať si poučenie. Je to také klišé, no musíme si z toho naozaj zobrať čo najviac. Musíme si vážiť aj tento bod, v Rohožníku sa hrá ťažko, je to dobré mužstvo. Až na nepremenené šance sme však predviedli dobrý výkon. Nemáme sa za čo hanbiť. Ideme ďalej, do posledného zápasu jesene dáme hlavne srdce a emóciu. Verím, že potom budeme úspešní.“

Mikuláš Bakaľa: „Mrzí ma hlavne výsledok, pretože sme odohrali dobrý zápas s množstvom gólových šancí, ktoré sme ale nedotiahli do konca. Väčšinu zápasu sme strávili na súperovej polovici. Rohožník mal nebezpečné brejkové situácie, ktoré sme riešili celkom dobre. Dostali sme však smolný gól. Súper sa dostal z autového vhadzovania až pred našu bránku, kde to nejako dotlačili. My sme zahodili veľké množstvo šancí. Keď sa to stane, tak sa ťažko vyhráva. Je to už ale za nami a potrebujeme sa pripraviť na posledný jesenný duel proti Humennému.“