18. kolo Fortuna liga, MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Góly: 11. Otubanjo

ŽK: Káčer, Diaz, Hancko, Kaša – Leško, Kostelný, Turňa

Diváci: 1788

Rozhodovali: Ziemba – Hancko, Hrmo

Predposledné kolo jesennej časti pre nás nezačalo na pôde úradujúceho majstra najlepšie, pretože už po jedenástich minútach hry ostal pred bránou zabudnutý Yusuf Otubanjo a prihrávku Chvátala bez problémov doklepol do siete (1:0). Žilina bola aktívnejšia a oveľa viac na lopte. Do ďalšej príležitosti sa prepracoval Miroslav Káčer, jeho ďalekonosná strela bola tečovaná a zamierila tesne vedľa Kuciakovej svätyne. Podobne dopadla aj aktivita Mráza. Ten si najskôr obhodil Viazanka, aby vystrelil do Kriváka. Od obrancu Podbrezovej zamieril guľatý nezmysel do bočnej siete. Jedinú zaujímavú príležitosť na strane hostí obstaral Matúš Mikuš utešenou strelou z viac ako tridsiatich piatich metrov, ktorá skončila tesne nad Volešákovým brvnom. Druhý polčas otvorila veľmi pekná strela Špaleka, ktorá išla pod brvno, skvelým zákrokom sa ale prezentoval Kuciak. Podbrezová sa postupom času začínala osmeľovať a aj keď to boli domáci, ktorí stáli diktovali tempo hry, tak šance prišli i na našej strane. Obrovskú mal kapitán Jaroslav Kostelný. Po priamom kope Leška Bernadina loptu pristavil priamo proti nohe svojho spoluhráča, skúsený obranca, v tomto zápase hrajúci na poste defenzívneho záložníka, však vystrelil tesne vedľa. Mrzieť ho to mohlo o to viac, že v závere už nepadol žiadny gól, a tak sa spod Dubňa vraciame po prehre 1:0. Zaujímavé je, že tréner Marek Fabuľa počas zápasu ani raz nestriedal. Do konca jesennej časti ostáva už iba jedno kolo, Podbrezová najbližšiu sobotu o 14:00 hostí Nitru.

MŠK Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Mazáň – Káčer, Diaz, Škvarka – Špalek (79. Lačný), Mráz (88. Králik), Otubanjo (63. Holúbek)

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjević, Turňa – Kostelný, Kopičár – Bernadina, Leško, Jedinák – Mikuš

Adrián Guľa, tréner Žiliny: „V mrazivom počasí sme zaknihovali za podpory našich verných fanúšikov proti húževnatému a organizovanému súperovi veľmi dôležité víťazstvo. Ďakujem chlapcom, že zápas zvládli a potvrdili víťazstvo z Trnavy, čo je mimoriadne cenné. Neinkasovali sme a dokázali sme nepríjemnému súperovi, ktorý má dobré štandardky a organizáciu hry, streliť jeden gól. Chcel by som poďakovať po poslednom zápase na domácej pôde v tomto roku všetkým, ktorí stáli pri mužstve, ktorí ho podporovali. Práve v tomto roku sme nad hlavy zdvihli po zápase s Podbrezovou majstrovský pohár a dnes sme zavŕšili rok domácim podstatným víťazstvom nad rovnakým súperom.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Zápas bol z nášho pohľadu výborný, pretože keď ho porovnám s tým, ktorý sme tu odohrali v pohári, tak bolo vidno na tíme progres a zlepšenie u chlapcov. Dôležité je, že sme sa aj emočne pozdvihli a všetko toto pomohlo k tomu, že duel bol otvorený až do konca. Neprišli sme sa so Žilinou porovnávať v kvalite, ale snažili sme sa tímovosťou a organizáciou zobrať zo zápasu aspoň bod. V druhom polčase sme mali v priebehu 20-tich minút dve dobré šance na skórovanie, ale Kostelný a Jedinák zbrklejšie riešili tieto situácie, čo akceptujem. Žilina vyhrala zaslúžene, ale ja musím pochváliť svojich chlapcov, na ktorých je vidno, že progres a tvrdá práca, ktorú každý deň prejavujú v tréningu, prináša ovocie. Verím, že v čo najkratšom čase prídu pre nás aj radostnejšie zápasy a bude ich viac ako doteraz.“