MFK Ružomberok – ŽP Šport Podbrezová 3 : 2 (1 : 0)
Góly:  21. a 86. Dagbashyan, 51. Lupták – 56.Sabler, 61. Viazanko

ŽK: Jakubko, J. Maslo – Vaščák, Kapor
Diváci: 1241
Rozhodovali:  Mário Vlk – Roman Slyško, Martin Špivak

Posledné kolo jesennej časti Fortuna ligy sa hralo v mikulášsky víkend a keďže povzbudiť našich chlapcov do chladného Ružomberka vyrazila aj skupina skalných fanúšikov, zobrali zo sebou aj svojho „Birkuláša.“ Úvod zápasu priniesol medzišestnástkový futbal a do prvého zakončenia, ktoré stojí za zmienku, sa dostal záložník hostí Matej Kochan. Jeho strela spoza šestnástky pred Tofilovskim zaplávala a ten ju končekmi prstov vyrazil na roh. O dve minúty na to padol už aj úvodný gól, avšak nie na našej strane. Ľavý obranca Gagik Dagbashyan až príliš jednoducho prešiel na hranicu šestnástky, narazil si s Jakubkom a razom sa ocitol nestrážený pred Kuciakom, odkiaľ už nezaváhal a trafil presne do rohu brány (1:0). Po strelenom góle domácich prišli chvíle Romana Sablera. Najprv sa v 26.minúte dostal do veľkej šance po zrazenej strele Kochana, ktorá sa odrazila priamo na jeho kopačku pred Tofilovskeho, prudkou strelou nechal vyniknúť Macedónčana. Druhá príležitosť prišla o šesť minút neskôr a opäť to bolo po zranenej strele, tentoraz z priameho kopu. V páde opečiatkoval brvno. Pred jeho treťou šancou ešte zahrozili domáci, ale po Ďubekovom centri padol Lovásovi do strely obetavý Migaľa a zastavil nebezpečenstvo. Tretia šanca snaživého útočníka tak prišla v predposlednej minúte prvého dejstva. Vaščákov center jemne kopačkou tečoval a mieril dobre, k prvej žrdi, lenže Tofilovski bol opäť pripravený a keď sa na druhej strane nepresadil spred Kuciaka dvomi obrancami otravovaný Lupták, od kabín sa išlo za stavu 0:0. Do druhého polčasu vstúpili domáci veľkou šancou, pretože center z priameho kopu našiel ideálne pred Kuciakom Jána Masla, ten svojej hlavičke nedal dostatočnú razanciu, ale čo sa nepodarilo jemu, spravil o dve minúty na to na päťke zabudnutý Lupták a jeho presná strela od brvna za čiaru (2:0). Úvod polčasu síce vyšiel domácim, lenže Podbrezová nehrala vôbec zle, len dovtedy nepremieňala šance a to napravil zo svojej štvrtej veľkej príležitosti Roman Sabler. Pomalú loptu pred Tofilovskim ešte do brány Viazanko neposlal, no útočník už nemal problém vybehnutého gólmana prekonať (2:1). Rovnaký hráč mohol o chvíľu aj vyrovnať, avšak úplne zabudnutý na päťke hlavou nechal neuveriteľným spôsobom vyniknúť brankára Tofilovskeho. Na nemohúcnosť spoluhráčov, ktorí nevedeli premieňať „tutovky“ sa už nemohol pozerať Miroslav Viazanko a tak volejom z 35 metrov napálil loptu smer brána a na prekvapenie všetkých, tá skončila v sieti. Možno najkrajší gól našich chlapcov túto jeseň (2:2). Striedajúci Gerát síce mohol veľmi rýchlo na to vyrovnať, to by ale Kuciak nemohol predviesť jeden zo svojich famóznych zákrokov proti jeho strele zblízka. Blažej Vaščák sa nepresadil v 70.minúte hlavou, pretože mieril tesne vedľa a tak domáci trestali. Nezaslúžené tri body im vystrelil dvojgóly arménsky legionár Gagik Dagbashyan presnou strelou k žrdi z hranice šestnástky (3:2) a to ešte Masaryk nedal samostatný nájazd od polovice na Kuciaka. 13-bodová Podbrezová tak zimu strávi na predposlednom jedenástom mieste ligovej.tabuľky.

Ružomberok: Tofilovski – Kružliak, J. Maslo, Faško, Ďubek, Lupták (62.Gerát), Ondrek, P. Maslo, Zošák (19.Lovás), Daghbasyan, Jakubko (75.Masaryk)

Podbrezová: Kuciak – Viazanko (84.Pančík), Migaľa, Vaščák, Vajda, Kochan, Kupčík, Andrić (46.Kapor), Podio (72. Gal Andrezly), Szoke, Sabler

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: „Ja začnem veľkým poďakovaním mojim a celého mužstva Darkovi Tofiloskému, ktorý sa veľkou mierou podpísal pod to, že sme získali tri body. My sme tiež zažili také zápasy, keď sme boli lepší a nezískali sme ani bod. Dnes sa nám to vrátilo. Išli sme za tým až do konca, čo je potešiteľné. Za stavu 2:0 sme boli rozhádzaní, dostali sme dva góly. Chvalabohu, že sme sa zmobilizovali a dokázali ešte vyvinúť nejaký tlak a získali tri body.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Z nášho pohľadu to bol nešťastný, no inak vynikajúci zápas, veľmi dobrá emócia. Na našej strane opäť veľa šancí, ktoré sme nevyužili. Naopak súper bol veľmi produktívny. Nedokázali sme odolať jeho záverečnému tlaku. Chlapcom nemôžem nič vyčítať, ale musíme sa nad tým zamyslieť, že ľavý obranca súpera dá dva góly. A nebolo to zo štandardiek, ale z hry, čo je pre nás veľmi alarmujúce. Musíme zdvihnúť hlavy a urobiť maximum počas zimnej prestávky.“