19. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-19 – FC Spartak Trnava

FK Železiarne Podbrezová U-19  –  FC Spartak Trnava   4 : 2 (2 : 2)

Góly : 15´ a 16´ Szetei, 64´ Brozman, 78´ Straka – 23´ Burian, 35´ Ďurina

Zostava U-19 :

Rehák  – Ludha, Krnáč, Straka, Rokyta (55´ Ufrla), Bakaľa, Brozman, Szetei (83´ Bryndziar), Majkút, Raffay, Vondryska (86´ Kafrík)

Úvod zápasu bol z našej strany veľmi opatrný a to, čo sme si povedali, zostalo prvých 10 minút v šatni. Trnava bola aktívnejšia a vypracovala si viacero štandardných situácií, na ktoré sme hráčov upozorňovali a kde je veľmi silná v ich zahrávaní. Potom sme však prebrali iniciatívu do vlastných rúk a do cca 20.minúty sme boli lepším tímom. Pripravili sme si viacero pekných ofenzívnych akcií a dve z nich sme dotiahli aj do gólového konca. V týchto fázach sme mohli vyhrávať aj vyšším rozdielom. Nepochopiteľne sme však za stavu 2:0 začali hrať komplikovane na vlastnej polovici a dvakrát inkasovali po penalte a rohovom kope ešte do polčasu. Cez prestávku sme si povedali, že musíme hrať jednoduchšie v zakladaní a vedení útoku v stredovej zóne a bolo to lepšie, aj keď hostia stále hrozili najmä šikovnými krídelnými hráčmi. My sme chceli využiť tak isto našu silu v ofenzíve a napriek nepremenenému pokutovému kopu sme ešte strelili dva krásne góly a zaslúžene zvíťazili. Musím však povedať, že Trnava najmä v ofenzíve má veľkú kvalitu, čo dokazovala počas celého stretnutia, v ktorom nás 3x podržal výborný brankár Rehák. Videli sme veľmi dobré ligové stretnutie staršieho dorastu. Hralo sa hore-dole a určite sa bolo na čo pozerať.