19. kolo Fortuna liga, FC Nitra – FK Železiarne Podbrezová

FC Nitra – FK Železiarne Podbrezová     1 : 3 (1 : 1)

Góly : 11´ Gatarić – 32´ Oravec, 58´ Špyrka, 91´ Urbanič

ŽK: Šimončič, Charizopulos, Fábry

Diváci: 1278.

Rozhodovali: Ziemba – Pozor, Štrbo

Domáci pohrozili už v 5. minúte, kedy z ľavej strany z ostrého uhla vystrelil Vestenický a jeho pokus Ludha odvrátil na roh. V 11. minúte  otvoril skóre zápasu domáci Gatarić, keď ľavačkou spoza 16-ky prudko vypálil a jeho prízemná strela prekĺzla pomedzi ruky brankára Ludhu. O 7 minút neskôr pohrozili aj hostia, z pravej strany prihrával pred bránu Špyrka a jeho center v obrannom zákroku skončil od domáceho hráča na žrdi. V 23. minúte tiesnený Kiwior dával hlavou malú domov, no jeho úmysel vystihol Vestenický, ale jeho lob zneškodnil pozorný Ludha. V 32. minúte hostia vyrovnali, po rohovom kope Špyrku sa hlavou presadil stopér Oravec. Hneď z rozohrávky po góle ušiel domáci Sokovič po pravej strane, ale pred bránou nenašiel nabiehajúcich útočníkov domácich. V závere polčasu sa ešte na hranici 5-ky výborne otočil s loptou Vestenický, jeho strelu brankár Ludha výborne zneškodnil. V úvode druhého polčasu prenikol do 16-ky domácich Pavúk, no jeho slabá strela ľavačkou brankára domácich neohrozila. V 58. minúte železiari zvýšili na 1:2. Vo vnútri pokutového územia sa uvoľnil Špyrka a jeho technickú strelu tesne pred brankárom nešťastne tečoval obranca domácich. V 71. minúte  striedajúci Olatunji vysunul do vyloženej príležitosti Špyrku, ale jeho strela mierila len do brankára. Zaslúžené víťazstvo hostí upravil ešte v nadstavenom čase Urbanič, keď ľavačkou prekvapil domáceho brankára Šípoša.

FC Nitra: Šípoš – Charizopulos, Zgrablić (83´ Fábry), Farkaš, Chovanec – Šimončič, Bilovský (71´ Valenta) – Kóňa – Gatarić, Vestenický, Soković (63´ Machovec)

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Obročník, Oravec, Kiwior, Mojžiš – Viazanko, Pastorek (45´ Paraj) – Urbanič, Špyrka, Breznaník (86´ Bartoš) – Pavúk (62´ Olatunji)

Ivan Galád, tréner Nitry: „Výsledok je pre nás pravdepodobne spravodlivý. Súper vyhral zaslúžene. Treba povedať, že za stavu 1:0 mal Vestenický tri čisté šance. Keby ich bol premenil, teraz hodnotíme zápas inak. Nestalo sa a potom už ten náš výkon nebol taký, aký si predstavujeme.“

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Tento zápas hodnotím veľmi dobre. Nielen preto, že sme vyhrali, ale aj preto, že sme podali dobrý výkon. Úvod stretnutia sme nemali dobrý. Inkasovali sme smoliarsky prvý gól. S chlapcami to nezatriaslo a stále chceli hrať svoju kombinačnú hru. Som rád, že sa nám podarilo vyrovnať. Druhý polčas sme boli futbalovejší. Chceli sme byť aktívni, držať loptu a myslím si, že aj na počet šancí, ktoré sme si vytvorili a nedotiahli do konca, sme si víťazstvo zaslúžili.“