Zo Skalice vezieme tri body, gólmi o nich rozhodli Bakaľa a Bartoš

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v zápase 19. kola 2. ligy na ihrisku MFK Skalica.

MFK Skalica – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:1)

Góly: 23. Bakaľa, 80. Bartoš

ŽK: Hollý – Grešák, Bartoš, Breznanik

Diváci: 530

Rozhodovali: Kružliak – Štofik, Zemko

Skalica: Junas – Blažek, Hambálek (2. Kousal), Mader, Rudzan, Mizerák, M. Nagy, Černek (45+2. Hollý), Mihálek (78. Voleský), Šebesta, Baumgartner (79. Mášik)

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Godál, Oravec – Grešák (46. Ďatko), Bakaľa, Špyrka (85. Breznanik), Kováčik (90. Kukoľ) – Pavúk, M. Kuzma (66. Grendel), Galčík (85. Issa)

Dôležitý zápas v Skalici začal zhurta. Už na konci prvej minúty Oravec nákopom do šestnástky našiel Grešáka a ten to posúval pred bránku. Galčík sa však pred jedným z obrancov nedostal k strele. Domáci následne získali priamy kop. Z krídla centroval Mizerák, lopta prepadla ku Kousalovi a ten hlavičkoval tesne vedľa bránky Ludhu. Oba celky si uvedomovali, že ide o veľa a môže rozhodovať každá chyba, a tak si dávali veľký pozor v defenzíve.

Zaváhanie Skalice predsa len prišlo a to v 23. minúte pri rohovom kope, kedy sa na hranici päťky najlepšie zorientoval Mikuláš Bakaľa a zblízka prekonal Junasa, čím nás poslal do vedenia. Protivníka sme síce nepúšťali do vyložených šancí, ale Šebesta a Baumgartner prešli v nadstavenom čase až k malému vápnu, kde ešte išla prihrávka na Miháleka, no ten to dostal na päty a nezakončil.

Po zmene strán Skalica chcela vyrovnať a mala šance. V 57. minúte po rohovom kope Blažek predĺžil center a Šebesta spred päťky cez hlavu namieril iba tesne nad brvno. Ubehlo len sedem minút, keď znova Šebesta dostal veľa priestoru pred šestnástkou a využil to na prudkú strelu pod brvno. Richard Ludha vytiahol výborný zákrok. O minútu na to znova náš kapitán ukázal nesporné kvality. Center sprava sa dostal na hranicu malého vápna, kde bol v možnosti osamotený Baumgartner. Zakončil z prvej, avšak Ludha vytiahol na čiare famózny reflexívny zákrok pravou nohou.

Aktivitu Skalice sa nám podarilo otupiť, vyrovnali sme hru. V 80. minúte Erik Grendel zahral priamy kop výborným centrom na zadnú žrď, kde si loptu našiel Marek Bartoš a pravačkou ju v páde poslal za bezmocného Junasa. Záverečné minúty tréner Skuhravý otupil aj niekoľkými striedaniami a skúsene sme si výsledok postrážili. Navyše, spomínaný Grendel mohol upraviť na 3:0, jeho strelu z priameho kopu zastavila žrď.

Záverom musíme spomenúť a poďakovať nášmu fanklubu, ktorý meral dlhú cestu do Skalice a celý čas hnal našich hráčov za tromi bodmi. Znova boli našim 12. hráčom na ihrisku. Ďakujeme!

V úvodných dvoch kolách jarnej časti sme teda proti Dukle a Skalici získali plný počet šiestich bodov.

Roman Skuhravý: „Prvý polčas sme mali pod kontrolou a myslím si, že sme sa zaslúžene dostali do vedenia. V druhom polčase bolo vidieť, že strašne chceme vyhrať. V kombinácii so suchým terénom sme neboli presní. Vyhrali sme však zaslúžene. Musím oceniť to ako sme pracovali bez lopty. Súpera sme nepustili do žiadnej šance, čo si vážim. Skalica tam mala dve možnosti, ale to vyplynulo z toho, že sme dlho držali loptu a neriešili sme tie situácie cez prihrávku. Takto skúsené mužstvo to dokáže využiť. Podržal nás brankár, niekedy to k výhre potrebujete. Do ďalších zápasov chceme zlepšiť herný výkon a vrátiť sa k tomu, čo nás zdobilo na jeseň. Trénujeme na umelej tráve a hráme na prírodnej, tým pádom je to oveľa ťažšie. Sústredíme sa už na ďalší zápas, chceme vyhrať aj nad Námestovom.“

Richard Ludha: „Zápas sme zvládli. Prvý polčas sme mali hru pod kontrolou, držali sme loptu, vytvorili si šance hneď z úvodu, čo bolo fajn. Zachytávali sme druhé a odrazené lopty. Keď sme ich získali, tak sme ich vedeli aj podržať a strelili sme zaslúžený prvý gól. V druhom polčase bola Skalica nabudená, my sme častejšie strácali lopty a viac sme ich nakopávali. Chalani veľa behali, makali a mali toho určite dosť, ale stretnutie sme zvládli. Až na dve situácie sme súpera do ničoho nepustili. Pri tých dvoch šanciach to vyplynulo aj z toho, že sme spravili niekoľko menších chýb. Spoluhráči celý zápas pomáhali mne, vtedy som im pomohol ja. Sme tím a sme radi za ďalšie tri body, ide sa ďalej. V piatok nás čaká ďalší zápas, ktorý si prajeme, aby sme vyhrali. Chceme pokračovať v tvrdej práci a našej hre.“

Mikuláš Bakaľa: „Rozdelil by som to na dva polčasy. V prvom sme hrali svoju hru, kontrovali sme stretnutie, mali sme šance, dali sme gól. V druhom na nás Skalica vytvorila väčší tlak, tlačili nás, mali viac z hry, ale potom sme sa upokojili, začali sme držať loptu a v závere sme to s prehľadom uhrali. Ak chceme hrať o postup, tak musíme hrať ako na konci. Padlo nám to ešte zo štandardky. Čo sa týka môjho gólu, tak ja som na tie štandardky išiel robiť blok, ale keď to Rolo kopol, tak som videl, že lopta sa blíži ku mne. Snažil som sa ju zakončiť nohou. Niekto zablokoval moju prvú strelu, ale lopta sa odrazila späť ku mne a doklepol som to tam. Som v poriadku aj zdravotne, napriek tomu úderu do hlavy v prvom polčase. Zažil som to prvýkrát, po súboji som cítil úder do hlavy, bolo to nepríjemné. Chytil som si rukou hlavu a mal som tam hrču aj krv. Chvíľu som bol dezorientovaný, ale cez prestávku som sa upokojil a už to bolo to v pohode.“