2. kolo nadstavba, FK Železiarne Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce

FK Železiarne Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce  2:1 (1:0)

Góly: 4. Tereščenko, 47. Bernadina – 76. Žofčák (11 m)

Diváci: 658

Rozhodovali: Chmura – Somoláni, Štrbo

Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjević, Bilič – Kostelný, Sedláček – Bernadina (89. Breznanik), Tereščenko (61. Mojžiš), Leško (90. Magda) – Więzik

Michalovce :  Kira – Shumeiko, Bednár, Žofčák, Turik (56. Danko), Regáli, Mancilla, Koscelník, Kavka, Tsubasa (67. Matić), Bragin (46. Sulley)

Podbrezovej vyšiel vstup do zápasu výborne a už v 4. minúte sa ujala vedenia. Po dlhom a presnom výkope Kuciaka, unikol Bernadina a jeho spätnú prihrávku Tereščenko poslal do siete 1:0. V 11. minúte sa opäť rozvlnila sieť za hosťujúcim brankárom Kirom, ale hlavička Bilića nemohla byť uznaná pre ofsajdovú pozíciu nášho obrancu. Na druhej strane prvú veľkú šancu hostí mal Koscelník, ktorého volej do stredu bránu vyrazil Kuciak. Hostia mali územnú prevahu, ale na ďalšiu gólovú šancu čakali až do 43. minúty. Žofčák po centrovanej lopte z dobrej pozície prestrelil bránu a následne v ešte väčšej šanci japonský legionár Tsubasa z vnútra päťky hlavou v páde trestuhodne minul tri žrde Kuciaka. Druhý polčas začal rovnako ako prvý, dlhá lopta sa dostala až k Bernadinovi, ktorí obišiel brankára hostí a zvýšil na 2:0. V 58. minúte bol blízko k zníženiu Koscelník, ktorého krásnu krížnu strelu bravúrne zneškodnil Kuciak. V 76. minúte už bolo len 2:1 pre domácich, keď po faule Kriváka na Regáliho bezpečne premenil nariadený pokutový kop Žofčák. Záverečný tlak hostí z Michaloviec už gól nepriniesol a keď sa na druhej strane pätičkou nepresadil ani Wiezik, Podbrezová zaknihovala ďalšie dôležité víťazstvo v boji o udržanie vo Fortuna lige.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „My sme mali výborné vstupy do oboch polčasov. Myslel som si, že sa po nich viac upokojíme, no nestalo sa. Víťazstvo hreje, no dosť sme sa naň narobili.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Nezvládli sme polčasové začiatky, síce sme si vytvorili v prvom polčase zo tri štyri príležitosti na vyrovnanie, no opäť sme doplatili na finálnu fázu. Herne to bolo v poriadku, len nestrieľame góly.“