Proti Ružomberku sme prehrali

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v zápase 2. kola nadstavby Niké ligy proti Ružomberku 0:2.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 0:2 (0:0)

Góly: 61. Hladík, 66. Boďa

ŽK: Paraj – Frühwald

Diváci: 1167

Rozhodovali: Choreň – Roszbeck, Pacák

Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mielke (68. Mrva) – Kováčik, Bajo, Paraj, Chyla (68. Faško), Sanusi (68. Masaryk) – Galčík (46. Talakov), Kabongo (46. Assinor)

Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš – Luterán, Múdry (46. Lavrinčík), Zsigmund, Selecký – Chrien (87. Domonkos), Šefčík (58. Boďa) – Gerec (46. Hladík)

Podbrezová mala viac z hry a bola aktívnejším tímom, ale cez sformovanú defenzívu hostí sa ťažko dostávala do blízkosti brány. Preto prichádzali hlavne pokusy zo strednej vzdialenosti. Už v 6. minúte Kabongo z kroku krásnym technickým pokusom obtrel spojnicu brány.

Následne prudkou ranou k žrdi vyskúšal pozornosť Frühwalda obranca Bartoš, gólman hostí s námahou loptu vytesnil vedľa. Neujala sa ani strela Sanusiho smerujúca pod brvno, nakoľko tú ružomberský brankár vytlačil nad.

Hostia sa dostal do vedenia v 61. minúte, kedy Rehákovi odskočila loptu a Ján Hladík toto zaváhanie okamžite potrestal. Rovnaký hráč o päť minút neskôr prešiel na krídle k centru, ktorý zblízka dostal do siete Martin Boďa. Podbrezová sa síce do šancí dostávala aj naďalej, ale strelený gól bohužiaľ neprišiel.

Assinor na prvej žrdi po prihrávke Kováčika netrafil loptu ideálne a keď mu ju do samostatného úniku prihral priamo na nohu zlou rozohrávkou Frühwald, tak africký útočník si ju v rozhodujúcej chvíli dal ďaleko od seba, čo brankár hostí prečítal. Masaryk sa v závere dostal do šestnástky, zakončenie mal na dlhú nohu, a tak nemieril presne.

Poslednú možnosť mal po rohu zblízka Bartoš, ktorého čarovne pravou rukou vychytal Frühwald.

Roman Skuhravý: „Očakávaný priebeh zápasu z oboch strán. Do prvého gólu sme boli dobrí v založení a prechode, dobre sme bránili, súpera sme do ničoho nepustili, ale potom prišla desaťminútovka, kedy bolo vidieť, že nás obarilo. Za stavu 0:2 som však videl túžbu dať minimálne kontaktný gól. Šance sme si vypracovali, ale bohužiaľ žiadny gól nepadol. Od nepamäti je futbal medzi mužstvami, ktoré chcú tvoriť a tímami, ktoré bránia a čakajú na svoju príležitosť. Dnes vyhralo mužstvo, ktoré to robilo dobre a počkalo si.“