20. kolo, MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová U-16

MŠK Žilina  – FK Železiarne Podbrezová U-16     2 : 2  (1 : 1)

Góly : 2´ a 75´ Cicek – 36´ Gajan (11 m), 51´ Banas

Zostava U-16 :

Sokol – Ďurica, Ludha, Geschwandtner (80´ Macko), Šteiniger, Brozman (38´ Raffay), Ufrla (72´ Kafrík), Ustaník, Suja, Gajan, Banas (66´ Kurčík)

V sobotu sme vycestovali do Žiliny, kde sme odohrali ďalšie kolo na hlavnom štadióne MŠK Žilina. Na tento zápas sme sa nejak mimoriadne nepripravovali, celý týždeň sme tvrdo pracovali v bežnom režime, kde sa zameriavame na zdokonaľovaní našej filozofie a herného prejavu. Od úvodu zápasu sme sa zamerali na elimináciu kombinačných schém súpera, keďže našim cieľom nielen v hernom systéme ako produkuje MŠK chceme byť aktívny už na súperovej polovici, snažíme sa narúšať súperove otváranie hry. Zápas sa pre nás nevyvíjal priaznivo, keď po nedorozumení a slabšej komunikácii sme v 2. minúte gólom Ciceka inkasovali. Naše mužstvo to vyburcovalo ešte k vyššej aktivite, boli sme nebezpečnejší a aktívnejší, z čoho pramenil aj pokutový kop ,ktorý s prehľadom premenil v 36. minúte Gajan. V zapätí po perfektnom čítaní hry a zachytením prihrávky súperovho
obrancu, ten istý hráč pohotovo zakončoval, no len o pár centimetrov minul bránu domácich. Domáci zvýšili aktivitu a nasadenie, i keď mali lepšie štatistiky v držaní lopty, snažili sa kombináciami a množstvom prihrávok dostať za chrbát našej defenzívy, čo sa im vďaka výbornej organizácii nedarilo, a preto hlavné nebezpečenstvo hrozilo z ich štandardných situáciách. Po perfektnom prvom polčase, o ktorý sa postarali obaja aktéri, sme šli do kabín za nerozhodného stavu 1:1. Do druhého polčasu sme išli zo zámerom nič nemeniť na spôsobe našej hry, nabádali sme hráčov aby aj v druhom polčase pokračovali v aktivite a snažili sa premeniť gólové príležitosti, ktoré si vytvoria.
V 51. minúte sa nám po štandardnej situácii podarilo skórovať, gól vsietil pohotový Banas, keď sa najlepšie zorientoval v pokutovom území domácich a poslal nás do zaslúženého vedenia. Od tohto momentu sa začal hrať
futbal hore – dole, my sme sa snažili zvýšiť náskok a domáci o vyrovnanie. Aj keď sme mali príležitosti na skórovanie (Gajan, Banas, Raffay), už sa nám nepodarilo prekonať brankára domácich. V 75. minúte domáci vyrovnali po centri a následnej hlavičke Ciceka. Pozitívom pre našu kabínu je, že aj hráči, ktorí nastúpili z lavičky priniesli do zápasu potrebnú kvalitu. Napriek tomu, že sa nám nepodarilo dotiahnuť zápas do víťazného konca, patrí obom aktérom za predvedený výkon obrovská pochvala.