21. kolo Fortuna liga, FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Z. Moravce-Vráble

Fortuna liga, 21. kolo

 

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 3:0 (1:0)

Góly: 45. Turňa, 77. Njire, 82. Wiezik

ŽK: Baez, Njire – Urgela, Šašinka
Diváci: 548
Rozhodovali: Kráľovič – Ferenc, Perát

V snahe potvrdiť víťazstvo proti Prešovu vstúpili podbrezovskí hráči do zápasu o niečo aktívnejšie, ako súper, ale takmer celý prvý polčas sa odohrával mimo pokutových území. V siedmej minúte však zaujímavo strieľal Mikuš, našiel Kováča. Na ďalšiu šancu sme čakali až do 35. minúty, kedy Urgela hlavičkoval tesne vedľa. Posledné sekundy úvodného dejstva nakoniec gól priniesli. Stijepo Njire poslal krásny pas do veľkého vápna na Matúša Turňu, ten si poradil so spracovaním a oblúčikom poslal loptu cez Kováča do siete (1:0). Druhý polčas otvorila príležitosť Wiezika, ktorý hlavičkoval po centri Leška z priameho kopu tesne vedľa. Vzápätí pálil z hranice veľkého vápna Mikuš, znova našiel iba Kováča. Matúš Mikuš bol zapletený i v ďalšej situácii, keď sa jeho strela odrazila medzi obrancov Zlatých Moraviec a Kováča. Wiezik v stopercentnej šanci nasmeroval zakončenie do skúseného gólmana hostí. Poľský zakončovateľ neuspel ani v 72. minúte. Najskôr pálil do obrancov súpera a následne tesne vedľa. O päť minút neskôr sa už ale skóre druhýkrát menilo, keď práve Wiezik našiel vo veľkom vápne Stijepa Njire, ten si zasekol obrancu a strelou k bližšej žrdi nachytal Kováča (2:0). Do streleckej listiny sa zapísal aj Jakub Wiezik, jeho únik po zaváhaní Horníka taktiež smeroval k pravej žrdi z domáceho pohľadu, ako v podaní Njireho (3:0). Proti ViOn-u sme teda zaknihovali najvyššie, ale hlavne dôležité víťazstvo v sezóne.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Bilić, Djordjević – Baez, Njire – Bernadina (81. Tereščenko), Mikuš (71. Sedláček), Leško – Więzik (89. Lepieš)

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Kováč – Kotula, Horník, Nikolić, Chren – Orávik (79. Cléber), Šašinka, Duga, Paixao da Silva (68. Bartolomeu) – Harba, Urgela (73. Rigo)

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej:„Samozrejme, sme veľmi radi, že sme vyhrali. Víťazstvo sa ľahko nerodilo, bol to veľmi náročný zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý nám nedaroval ani centimeter ihriska. Prvý gól nám veľmi pomohol, druhý polčas z našej strany bol ešte lepší, kompaktnejší. Tešia ma aj góly a premenené šance, chlapci góly veľmi potrebovali. Bolo veľké pozitívum, že hráči odovzdali všetko pre kolektív a podriadili sa vízii zvládnuť tento zápas.“


Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec:„Futbal nám ukázal horšiu tvár. Chalanom nemám čo vytýkať, my sme sa veľmi dobre na Podbrezovú pripravili. Bol to zápas o prvom góle, bohužiaľ sme ho dostali v nastavenom čase prvého polčasu z úplne jednoduchej situácie po strate koncentrácie, zlom odkope, strate koncentrácie. V druhom polčase sme sa snažili hrať kombinačne, aj na tom ťažkom teréne. Horší sme herne neboli, súper bol však agresívnejší, predurčovali ho na to postavy fyzicky vyspelých hráčov. My sme neukázali čo vieme, na tomto teréne sme ťažko mohli hrať kombinačný futbal.“