22. kolo – II. liga, FK Železiarne Podbrezová juniori – MŠK Žilina „B“

II. liga,

FK Železiarne Podbrezová B – MŠK Žilina B   1:1 (1:0)

Góly: 37. Jedinák – 76. Klec

Rozhodovali: R. Weiss – E. Weiss, Hrmo

Hostia spod Dubňa mali v prvom polčase viac z hry, ale ich akcie sa často nekončili presným zakončením, alebo boli úplne bez strely, pretože defenzíva našich hráčov fungovala veľmi dobre. Brankár Vavrúš tak veľa práce nemal. Najväčšia šanca „Šošonov“ v úvodnom dejstve prišla v sedemnástej minúte, keď však Gerebenits a ani Krela neprestrelili podbrezovských obrancov. Pre hostí tak prišla lekcia z efektivity, nakoľko Viktor Jedinák dotlačil loptu do siete z hranice päťky. Tú brankár Petráš vyrazil iba pred seba a po priťuknutí od Alexandra Mojžiša už spomínaný Jedinák nemal so zakončením problém (1:0). Aj druhý polčas pokračoval v podobnom duchu, avšak Žilinčania boli veľmi blízko gólu, Kopas z priameho kopu trafil brvno. Podbrezovčania vzápätí prešli do protiútoku, no Mejri si nedokázal prebrať loptu, inak by bol sám pred Petrášom. Vavrúš podržal svoj tím dvadsať minút pred koncom stretnutia, keď na bránkovej čiare zastavil prudký pokus spoza šestnástky. V 76.minúte už ale nemal nárok, pretože prihrávku Martinčeka pred bránu umiestnil zblízka nechytateľne k žrdi Michal Klec (1:1). Body sa v upršanú nedeľu teda delili aj napriek tomu, že v nadstavenom čase poslal na hranicu malého vápna prihrávku Sedláček, nepokrytý Jedinák prestrelil bránu v stopercentnej príležitosti. Na opačnej strane hlavičkoval iba o milimetre vedľa taktiež zle bránený Kovaľ.

FK Železiarne Podbrezová B: Vavrúš – Magda, Kupčík, Fischer, A. Mojžiš – Gerát, Sedláček – Mejri (58. Haščák), Kopičár (86. Garaj), Kačerík – Jedinák

MŠK Žilina B: Petráš – Kopas, Sluka, Boženík, Gerebenits (86. Suľa), Klec, Gamboš, Václavík (75. Kovaľ), Majdan, Minárik, Krela (68. Martinček)