Z ťažkého zápasu v Šamoríne vezieme bod za remízu

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová remizovali v dohrávke 22. kola na ihrisku FC ŠTK 1914 Šamorín.

FC ŠTK 1914 Šamorín – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:0)

Gól: 79. Chomutov – 87. Breznanik

ŽK: Vera, Nagy, Pančík – Galčík, Grendel, Ďatko, Breznanik

Rozhodovali: Sedlák – Košecký, Vass

Diváci: 528

Šamorín: Trnovský – Pančík, Oikonomou, Brunetti, Bahu – Njie, Nagy – Čunta, Vera, Leginus – Sharani. Striedali: Marič-Bjekič, Vrábel, Chomutov, Boateng, Štefanka

Podbrezová: Ludha – Grešák (85. Mielke), Bakaľa, Oravec – Kukoľ (61. Issa), Grendel, Ďatko, Barbora – Galčík (78. Breznanik), Kuzma, Pavúk

V Šamoríne nás čakalo veľmi ťažké stretnutie, čo sa ukázalo od začiatku. Domáci boli dobre pripravení a znepríjemňovali nám už rozohrávku. Tú po chybe Oravca mohol potrestať už v piatej minúte Njie, jeho strela z diaľky išla ponad Ludhu iba tesne vedľa troch žrdí. O chvíľu neskôr strelu z ľavej strany šestnástky poslal nebezpečne Sharani do bočnej siete a v 20. minúte Richard Ludha predviedol fantastický zákrok, keď ním vyrazenú strelu do prázdnej bránky plánoval upratať Leginus. Náš kapitán sa blysol parádnym spôsobom.

Podbrezová sa nedostávala do šancí. Väčšina našich akcií končila na početne sformovanej defenzíve Šamorína. Počas 79. minúty dostal na hranici šestnástky priestor na strelu striedajúci Vladislav Chomutov a technickým pokusom k žrdi poslal loptu do siete, čím sa domáci ujali vedenia. V 86. minúte sa však Adekunle Issa natlačil do šestnástky a po faule na jeho osobu získal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Daniel Pavúk a aj keď trafil žrď, tak lopta sa odrazila priamo na kopačku Michala Breznanika a ten poslal loptu do prázdnej časti bránky. Z veľmi ťažkého zápasu v Šamoríne tak berieme jeden bod a upevnili sme si prvú priečku. Neprehrali sme už 14 zápasov po sebe.

Roman Skuhravý: „Nebol to náš zápas. Boli sme zviazaní, ustrašení a nepresní. Je to tým, že sa súťaž blíži ku koncu. Hráči veľmi chcú, čo im zväzuje nohy. Súper výborne pracoval, pripravil sa na nás. Vychádzal zo šesťčlennej defenzívy a šiel do kontier. My sme nehrali v úplne štandardnej zostave, kvôli okolnostiam bolo tých zmien viacero. Z tohto zápasu nemám radosť, ani hráči. Bol to zápas na 0:0, my sme urobili chybu a zaplať pán Boh, že sa nám podarilo aspoň vyrovnať. Boli sme však horším tímom. Chýbali nám štyria hráči zo základnej zostavy. Postihli nás viaceré neduhy. Veril som, že aj bez hráčov ako Paraj, Godál alebo Bartoš si s tým poradíme lepšie, no tá túžba vyhrať nás ako keby zabrzdila. Napriek tomuto zápasu sa vôbec neobávam. Fantasticky sme odpracovali celú sezónu.“