22.kolo, Trenčín – Podbrezová

Bod z Trenčína zaobstaral Marek Kristián Bartoš v hodine dvanástej, keď z poslednej štandardnej situácie pred odpískaním konca zápasu poslal „delovku“ do brány súpera. Domáci Trenčín pritom viedol od 45. minúty, keď tesne pred odpískaním polčasu skóroval Bajnović.

Zostava FK Železiarne Podbrezová:  Ludha – M. Bartoš, Bakaľa, Grešák – Šikula (67. Blahút), Faško (67. Kukoľ), Bariš, Ďatko – Špyrka (58. Sangare), Kuzma (67. Kabongo), Pavúk.

Gól: 90+4. Bartoš M.K.

Zostava AS Trenčín: Kukučka – Yem, Bagin, Stojsavljevič, Kozlovský – Bainović (82. Dos Santos), Oladoye (82. Pires), Gajdoš – Kmeť (65. Azango), Kupusović (75. Okunola), Soares

Gól: 45. Bajnović

Žlté karty: Oladoye, Gajdoš – Špyrka, Bartoš

Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová: „Ja som vedel, že budeme Trenčínu vyhovovať, pretože poznám trénera aj akú filozofiu má klub, čo sa aj potvrdilo. Prvý polčas bol Trenčín lepší, bolo vidieť, že využívajú našu menšiu aktivitu bez lopty. Boli sme úzky v defenzíve, Trenčín sa dostaval do doplnení boxu buď Gajdošom alebo Bajnovićom. Prežili sme tam dve ťažšie situácie zaslúžene aj keď v závere polčasu sme prehrávali. Po dlhej dobe som bol v polčase trošku agresívnejší, pretože sme naozaj nemali dobrý pohyb a mal som pocit, že sme si prišli zahrať a bol to taký pohodlnejší futbal. Nedonútili sme súpera k chybám, čo je pre našu hru dôležité. Druhý polčas bol z môjho pohľadu výborný zápas. Rozhodne by som nepovedal, že sme boli lepší, ale určite sme využívali ďaleko viac priestoru za záložnou radou súpera, no boli sme nepresní. Mali sme situácie, kde sme riešili zbrklú prihrávku, nebolo to kľudné, ale z energie tímu som cítil, že si idú za víťazstvom. Od 75. minúty som mal trošku pocit, že Trenčania sa snažia udržať výsledok 1:0 a to, že sme im dali gól a vrátili im to rovnako ako oni nám v prvom polčase, samozrejme trošku hraničilo so šťastím. Nechcem povedať, že remíza bola zaslúžená, ale bola pre nás veľmi dôležitá, pretože pred tými zápasmi, čo nás teraz čakajú, sme si ukázali ako áno a ako nie. Z môjho pohľadu by som chcel hrať takéto zápasy každý týždeň, pretože tam sa ukazujú kvality hráča. Škoda, že to neskončilo väčším gólovým pomerom na jednej alebo na druhej strane, ale bod si vážime.“