01. kolo – nadstavba, Fortuna liga, FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra

FK Železiarne Podbrezová  –  FC Nitra     1 : 1 (1 : 0)

Góly : 43´ Hlohovský – 75´ Vestenický (11 m)

ŽK: 15. Mojžiš  – 28. Charizopulos, 42. Niba, 55. Šimončič, 81. Kóňa, 83. Šurnovský, 90+1. Pindroch

Diváci: 625.

Rozhodovali: Glova – Ferenc, Kováč

V úvode zápasu boli aktívnejší hostia, ktorí si vypracovali dva rohové kopy, no bránu domácich neohrozili. V 12. minúte po rohu hlavičkoval Kiwior nad bránu. Neskôr spoza 16-ky napriahol Viazanko, ale tiež minul bránu Nitry. V 20. minúte zahrali hostia nacvičený signál, obrana domácich na čele s brankárom Vantrubom nebezpečnú situáciu vyriešili. V 23. minúte sa lopta po rohu dostala až k voľnému Šimončičovi, ktorého pokus z uhla skončil na brvne brány domácich. V závere polčasu tesne vedľa tyče technicky zakončil Štefánik. Skóre zápasu otvoril Hlohovský v 43. minúte, keď sa presadil z priameho kopu umiestnenou strelou do šibenice brány Pindrocha. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie domáci, ale hlavička Mojžiša a strela Hlohovského sa gólmi neskončili. V 59. minúte mal obrovskú šancu Špyrka, no z hranice 16-ky vonkajším priehlavkom tesne minul pravú tyč. V 73. minúte zahral rukou vo vlastnom pokutovom území Oravec a nariadenú penaltu bezpečne premenil Vestenický. V závere mal ešte dobrú príležitosť na skórovanie Olatunji, ktorý si najvyššie naskočil na center Špyrku, jeho hlavička ale skončila nad bránou hostí.

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Oravec, Kiwior, Mojžiš – Viazanko, Paraj – Pavúk (66. Olatunji), Štefánik (83. Leško), Hlohovský – Špyrka

FC Nitra: Pindroch – Charizopulos, Niba, Farkaš, Chovanec – Šimončič, Kóňa – Bilovský (73. Šurnovský) – Gatarić (88. Fabiš), Vestenický, Štefanec (46. Soković)

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Mrzí ma, že sme nevyhrali, za stavu 1:0 sme mohli pridať ďalší gól. Sériu zápasov doma, čo sme nevyhrali, sme natiahli, trápime sa v koncovke, musíme na nej neustále pracovať.“

Michal Kuruc, asistent trénera Nitry: „My sme mali náročný týždeň, nevyšiel nám pohárový zápas a chceli sme v tomto naštartovať trochu psychiku a dostať sa z pohárového sklamania. Snažili sme sa hrať poctivú defenzívu, hráči to odbojovali a robili sme všetko preto, aby sme sa naštartovali do ďalších zápasov. Som šťastný za bod, aj keď sme mohli napokon pri troche šťastia vyhrať. Na lavičke som zápas prežíval, bojujem za klub, v ktorom som už deväť rokov.“