Po góloch Godála a Špyrku víťazime nad Žilinou B

MŠK Žilina B – FK Železiarne Podbrezová 1 : 2 (0 : 2)

Góly: 73 Paur – 28 Godál (11m), 36 Špyrka

Žlté karty: 34 Matejčík, 65 Tandara, 70 Paur, 90 Yenne – 26 Ďatko, 70 Paraj, 89 Kukoľ

Belko – Tandara, Matejčík, Leitner, Suľa (46 Gomola) – Mráz (46 Javorček), Paur, Farský – Holáň, Jambor (60 Kostúr), Hamza (71 Yenne)

FK Železiarne Podbrezová

Ludha – Kováčik, Godál, Pajer, Kukoľ – Chvátal, Špyrka, Paraj, Galčík (76 Grešák), Ďatko (61 Grendel) – Pavúk (Gerebenits)

Ohlasy po zápase

Mikuláš Radványi: Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany výborný. Hrali sme to, čo sme chceli hrať a načo sme sa pripravovali. Strelili sme dva góly a prvý polčas sme domácich k ničomu nepustili. Samozrejme, druhý polčas, keď súper prehrával o dva góly, tak chcel s výsledkom niečo urobiť.  Domáci začali byť viac ofenzívnejší  a našou hlúpou chybou sme ich vrátili späť do hry a z rozhodnutého zápasu sme urobili zbytočne nervák.  V závere stretnutia mohol pridať ešte poisťovací gól Grendel, no svoju šancu nepremenil.  Pre nás sú však tri body veľmi dôležité, no musím povedať, že s druhým polčasom nie som určite spokojný.

Priebeh zápasu

Po úvodných náznakoch šancí prišla prvá veľká  šanca zápasu v 12. minúte. Vo vnútri 16-tky sa zorientoval Špyrka  a spätnou prihrávkou našiel Galčíka, ktorý prudkou strelou mieril tesne vedľa Belkovej brány.  Prvý gól stretnutia prišiel v 28. minúte, keď po faule na Kováčika si loptu na biely bod postavil Godál a bezpečne poslal Železiarov do vedenia – 0 : 1. V 37. minúte to už bolo o dva góly, keď chybu domáceho brankára  Belka pohotovo využil  Špyrka a zvýšil už na 0 : 2.  V druhom polčase prišla prvá vážnejšia šanca v 55. minúte,  keď to technickou strelou skúšal Paur, jeho strela však tesne minula Ludhovu bránu. O dve minúty mali domáci ďalšiu výbornú šancu na zníženie , no proti Jamborovej šanci výborne zasiahol Ludha.  V 61. minúte musel predviesť svoje kvality opäť Ludha, ktorý výborným zákrokom zneškodnil pokus domáceho kapitána Paura.  V 68. minúte sa po pošmyknutí Kukoľa dostal k lopte Hamza a jeho pokus z vnútra pokutového územia skončil na brvne Ludhovej brány. V 73. minúte pretavili domáci Žilinčania svoju snahu v kontaktný gól, keď sa po ruke Galčíka v pokutovom území  presadil z penalty Jakub Paur – 1 : 2. V 83. minúte mohol poslať Železiarov opäť do dvojgólového vedenia Grešák, no jeho hlavičku výborne zlikvidoval domáci Belko.  V 87. minúte zabránil výborne chytajúci Ludha vyrovnávajúcemu gólu domácich, keď si poradil s nepríjemnou strelou Yenneho.  V 92. minúte mohol dať bodku za dnešným stretnutím Grendel, zoči-voči Belkovi však nechal vyniknúť dnes výborné chytajúceho brankára domácich.  Železiari si tak po góloch Godála a Špyrku pripísali na svoje konto dôležité tri body.