24.kolo, FK Železiarne Podbrezová – FK Poprad

FK Železiarne Podbrezová – FK Poprad 4 : 0 ( 3 : 0 )

Ludha – Kováčik, Godál (75 Gerebenits), Pajer, Grešák (75 Breznanik) – Kukoľ (58 Chvátal), Bakaľa, Pajer, Grendel (58 Špyrka), Galčík – Pavúk (58 Skiba)

FK Poprad

Pohoryliak – Maliňák, Kuc (46 Rokyta), Šarišský, Kočik – Jurčišin (46 Vasiľ), Maliňák, Slivka (75 Rumanský) – Arthur (75 Kathon), Kuba, Zummer (46 Nagy)

Ohlasy po zápase

Mikuláš Radványi: „Celý zápas sme boli lepším a dominantnejším mužstvom. Strelili sme štyri góly a veľa ďalších šancí sa nám nepodarilo využiť. Tento zápas sme chceli pohodlne zvládnuť, čo sa nám aj podarilo. Hra spĺňala požadované kritéria, mrzieť nás môžu nevyužité šance.“

Zostrih zápasu

Priebeh zápasu

V 11. minúte našiel Erik Grendel centrom Grešáka, no ten nemieril presne.  V 16. minúte otvorili Železiari skóre stretnutia, keď  presný center Kováčika zúžitkoval Pavúk – 1:0.  V 20. minúte sme už mohli vyhrávať o dva góly, no z hranice 16-tky mieril ponad hosťujúcu bránu Kováčik.  V 21. minúte sa po rohovom kope dostal k odrazenej lopte Kukoľ, no jeho pokus letel vysoko nad.  V 27. minúte predviedol výbornú individuálnu akciu Kukoľ a poslal Železiarov už do dvojgólového vedenia. V 36. minúte prišla ďalšia veľká šanca domácich, Galčík však vo výbornej pozícii mieril vedľa Pohoryliakovej brány. V 40. minúte to opäť skúšal aktívny Galčík, jeho strele však chýbala razancia. V 41. minúte pridali Železiari tretí gól, keď si center Pavúka, zrazil do vlastnej siete hosťujúci brankár. O tri minúty sme sa mohli radovať opäť, Pavúkova strela však opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. Prvý polčas tak zvládli naši chlapci veľmi dobre a do kabín sme odchádzali s trojgólovým vedením.  Úvod druhého polčasu vyšiel našim chlapcom výborne, keď bol na konci kombinačnej akcie Daniel Pavúk – 2:0. V 62. minúte mohol zvýšiť už na 5:0 striedajúci Skiba, jeho pokus, ale výborne zlikvidoval popradský brankár. Vzápätí sa vo veľmi dobrej príležitosti ocitol Kováčik, ktorý našiel ešte Galčíka, jeho gólovú strelu zblokovala domáca obrana na roh. V 69. minúte sa ocitol v ďalšej šanci výborne hrajúci Kováčik, jeho strelu ale brankár hostí vyrazil opäť na roh.  Z následného rohu sa lopta odrazila ku Kováčikovi, jeho strele chýbali centimetre. V 82. minúte to z diaľky vyskúšal striedajúci Breznaník, jeho strelu kryl hosťujúci brankár. V 84. minúte prišla prvá šanca hostí, keď Dominik Maliňák obišiel Ludhu, no v ťažkej pozícii nedokázal loptu usmerniť do brány.