24. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – FC Spartak Trnava

FK Železiarne Podbrezová U-17  –  FC Spartak Trnava   1 : 2 (1 : 1)

Góly : 27´ Brozman – 34´ Urbanec, 69´ Ondreák

Zostava U-17 :

Chládek – Ďurica, Ustaník, Macko, Ufrla, Prachar (77´ Kohút), Brozman (73´ Banas), Köröš, Morong, Jonaš, Suja (61´ Pavličko)

Zaujímavý zápas s množstvom šancí na obidvoch stranách. Znova sme však doplatili na chyby v defenzívnych činnostiach a výsledkovo zlyhali. Boli sme však futbalovejším mužstvom, dokázali sme kombinovať, dostať sa aj do finálnej časti, no zlyhali sme v premieňaní šancí a efektivite. Hostia hrali so zabezpečenej obrany, mali rýchly prechod do útočnej fázy a dokázali si aj oni vytvoriť dobré príležitosti na skórovanie, takže zápas ponúkol množstvo šancí. Po dvoch našich veľkých šanciach hneď v úvode zápasu, ktoré sme nepremenili, sa nám podarilo otvoriť skóre v 27. minúte, keď sa peknou strelou z 20 metrov predviedol Brozman. V 34. minúte však hostia vyrovnali, našu benevolenciu v defenzíve využil Urbanec a taktiež veľmi pekným gólom vyrovnal na 1:1. Druhý polčas bol podobný prvému, snažili sme sa hrať kombinačne, vytvoriť tlak a hostia z pozornej defenzívy vyrážali do rýchlych brejkových situácií. Vypracovali sme si dve veľmi dobré príležitosti na skórovanie po pekných akciách, ktoré mali skončiť gólom, nepremenili sme ich, hosťom vyšiel jeden brejk v závere zápasu, z ktorého sa im po našich chybách v obrane podarilo skórovať a tak otočili skóre vo svoj prospech a doviedli zápas do víťazného konca. Prehrať sme si však v tomto zápase určite nezaslúžili, ale strelili sme o gól menej ako súper a chyby v defenzíve nás oberajú o lepšie výsledky.