Komárnu sme strelili štyri góly a zaznamenali najvyššiu vonkajšiu výhru v sezóne

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v zápase 24. kola 2. ligy na ihrisku KFC Komárno.

KFC Komárno – FK Železiarne Podbrezová 0:4 (0:2)

Góly: 1. Pavúk, 36. Kuzma, 44. Grešák, 89. Breznanik

ŽK: Horodník, Varga, Németh, Meszároš, Szöcs – Špyrka, Paraj

Rozhodovali: Ziemba – Ádam, Mihálik

Komárno: Bréda – Šmehyl, Saláta, Szöcs, Šurnovský, Varga (67. Szetei), Németh (82. Špak), Mészáros (67. Rumanský), Horodník (46. Pastorek), Ganbold, Druga (38. Bayemi)

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Ďatko (86. Kováčik), Špyrka, Paraj (72. Grendel), Grešák (68. Kukoľ) – Galčík (69. Issa), Kuzma, Pavúk (86. Breznanik)

Do ťažkého zápasu v Komárne sme vstúpili fantasticky, už po polminúte našiel Galčík centrom v päťke nepokrytého Pavúka a ten otvoril skóre hlavičkou do rohu. Podbrezová kontrolovala hru a aj keď sa nedostávala často do vyložených šancí, tak všetky ponúknuté využila. Počas 36. minúty si Marek Kuzma v pokutovom území pekne zasekol protihráča a technickou strelou na vzdialenejšiu žrď prekonal Brédu. Tesne pred prestávkou cez súpera strieľal po trávniku Matej Grešák a aj jeho pokus zapadol k žrdi.

V podstate bolo o víťazovi rozhodnuté už do polčasu. Po zmene strán zahrozili aj Komárno. Tamás Németh mal dve dobré príležitosti. Najskôr z priameho kopu trafil žrď a následne prudko strieľal spred pokutového územia, kedy sa zákrokom blysol Richard Ludha. Konečnú podobu dal po akcii striedajúcich hráčov Michal Breznanik. Adekunle Issa ho našiel prihrávkou na biely bod a skúsený futbalista sa ľavačkou nemýlil.

Sériu bez prehry sme natiahli už na 15 zápasov. Výhra v Komárne bola naša najvyššia na ihriskách súperov v aktuálnom ročníku.

Roman Skuhravý: „V ťažkých podmienkach proti dobrému súperovi sme predviedli výkon taký, aký potrebujeme, keď chceme vyhrať. Víťazstvo bolo zaslúžené pred hráčov, strašne im to prajem, pretože som videl mužstvo, ktoré chcem vidieť. Nemá zmysel sa baviť o individuálnych výkonoch, hrali sme naplno od prvej do poslednej minúty, predviedli sme tímový výkon a to je to, čo je najdôležitejšie.“