25. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – ŠK Slovan Bratislava

FK Železiarne Podbrezová U-17  –  ŠK Slovan Bratislava   0 : 3 (0 : 1)

Góly : 16´ vlastný gól, 56´ Orság, 64´ Valentín

Zostava U-17 :

Trnovský – Bakaľa (65´ Krišica), Ďatko, Jedinák, Galčík, Jenat, Katunský, Tomek (65´ Gecelovský), Blaho, Brodziansky (53´ Auxt), Kováčik P. (74´ Svetlošák)

Súper nás vyškolil z efektivity a zaslúžene si odviezol všetky tri body za víťazstvo 0:3. My sme mu to ale veľmi uľahčili svojím prístupom a nastavením na zápas. Inkasovať všetky tri góly zo štandardných situácií sa iným aspektom ani prisúdiť nedá. Úvodných pätnásť minút bolo z našej strany ešte solídnych, vedeli sme kombinovať, podržať loptu na svojich kopačkách a mali sme optickú prevahu. Potom sme však zle zareagovali v defenzíve, urobili úplne zbytočný roh a svojou nedôslednosťou v bránení inkasovali úvodný gól. Od tohto momentu spadla na nás psychická deka, oťaželi nám nohy a zrazu akoby sme nevedeli, čo máme v zápase robiť. Hrali sme zbytočne prihrávky do šírky, dozadu, pohybovali sa v nezmyselných priestoroch. Súper bol živší, rýchlejší v štarte na loptu a získal v zápase prevahu. Do vyložených šancí sa však tiež nedostal a na víťazstvo mu postačili dobre zvládnuté štandardné situácie a naša nedôslednosť. Druhý gól sme inkasovali hneď v úvode druhého polčasu po centri z priameho kopu hlavičkou a tretí gól v 64. minúte znova po centri z priameho kopu, keď sa náš hráč nechal v šestnástke predskočiť a Valentin pohodlne umiestnil loptu do našej brány. Po sérii dobrých výsledkov po hernej aj výsledkovej stránke tak prišiel totálny výbuch a zaslúžená prehra.