V súboji proti Liptovskému Mikulášu sme neudržali vedenie a berieme iba bod

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Železiarne Podbrezová 1 : 1 (0 : 1)

Žlté karty: 18´Kotora, 51´Gerát, 59´Krčík, 59´ A. Krčík – 26´ Paraj, 59´Galčík, 59´Pavúk, 77´ Bakaľa

Červené karty: 80´ Kukoľ (po 2 žltých kartách)

Luksch – Krčík, Kotora, Václavík (46´Staš), Krčík – Bartoš, Kim (46´Laura), Gerát – Kačerík, Andrič, Voško

FK Železiarne Podbrezová

Ludha – Kováčik, Pajer, Godál, Kukoľ – Bakaľa, Grendel (86´Špyrka), Paraj – Galčík (70´Grešák), Pavúk (60´Skiba), Chvátal

Ohlasy po zápase

Marek Petruš (tréner L.M): Myslím si, že remíza je zaslúžená. Podbrezová bola prvý polčas lepšia, mala viac streleckých príležitosti a zaslúžene po prvom polčase viedla. My sme naopak boli druhý polčas lepší, cez polčasovú prestávku sme spravili dve zmeny, zmenili sme aj niektoré taktické veci a zaslúžene sme vyrovnali.

Mikuláš Radványi: „Z našej strany bol prvý polčas veľmi dobrý. Nastrelili sme brvno, neskôr sa nám podarilo streliť gól a za celý prvý polčas sme súpera do ničoho nepustili. Naopak, my sme si vypracovali ďalších pár šanci.  V druhom polčase však súper zlepšil svoj výkon a v závere stretnutia dokázal vyrovnať.“

Priebeh zápasu

Do stretnutia 25.kola vstúpili aktívnejšie naši chlapci. Hneď v 1. minúte vyskúšal pozornosť domáceho brankára Chvátal, jeho strele však chýbala razancia. Vzápätí sa vo veľmi dobrej šanci ocitol Galčík, nemieril však presne. V 9. minúte to opäť vyskúšal Galčík, tentokrát už mieril presne, no s jeho strelou nemal domáci brankár veľa  práce. V 17. minúte to do tretice skúšal Galčík, proti bol však opäť Luksch.  V 24. minúte sme boli blízko k prvému gólu, strela Grendela však opečiatkovala iba brvno Lukschovej brány. V 29. Minúte to už konečne Galčíkovi vyšlo, keď sa postavil k realizácií priameho kopu a krásnou strelou poslal Železiarov do vedenia – 0 : 1. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie domáci  futbalisti. V 56. minúte to skúšali Liptáci spoza pokutového územia, no domáci hráč mieril vysoko nad. V 60. Minúte sa do pokutového územia predral domáci kapitán Bartoš, prihrávkou našiel Lauru, no naša obrana si dokázala s jeho strelou poradiť.  V 65. minúte sme prvýkrát vážnejšie pohrozili v druhom polčase aj my, keď to z uhla vyskúšal Chvátal, Luksch jeho pokus vyrazil na roh. V 88. minúte sa podarilo domácim vyrovnať, keď sa z vnútra pokutového územia presadil hlavou Laura – 1 : 1. Domáci Liptáci tak využili výhodu o jedného hráča a v závere dokázali vyrovnať. Naši chlapci si tak v šlágri 25.kola pripísali na svoje konto bod za remízu 1:1.