26. kolo, FK Železiarne Podbrezová U-17 – MŠK Žilina

FK Železiarne Podbrezová U-17  – MŠK Žilina   0 : 3 (0 : 1)

Góly : 33´ vlastný gól, 53´ Hunčík, 71´ Dyroff

Zostava U-17 :

Chládek – Ustaník, Černák, Macko (67´ Kohút), Morong (41´ Ďurica), Ufrla (57´ Geschwandtner), Prachar, Brozman, Köröš, Šteiniger, Suja (41´ Jonaš)

Líder našej súťaže a už takmer istý majster Slovenska vyhral u nás jednoznačne 0:3, ale výsledok priebehu hry až tak nezodpovedá. Súperovi sme boli počas celého zápasu vyrovnaným partnerom, hrubé individuálne chyby v defenzíve nás však stáli lepší výsledok. V úvode zápasu sme mali dve dobré príležitosti na skórovanie my, ale Černák sa v rozhodujúcej chvíli pred zakončením pošmykol a peknú akciu Prachar zakončil len slabou strelou do brankára. Snažili sme sa eliminovať silnú zbraň hostí, kombinačnú hru a pokryť vysokým napádaním ich prípravnú zónu. Darilo sa nám to, súper musel väčšinu útokov riešiť dlhými loptami, ktoré sme v obrane vyriešili, no na druhej strane väčšinu odrazených lôpt pozbieral súper a tým mal optickú hernú prevahu. V závere polčasu sme však vyrobili po odkope hostí z vlastnej polovice ihriska obrovskú chybu, strelili si vlastný gól a darovali súperovi vedenie. V úvode druhého polčasu sme mohli po nacvičenej, peknej akcii vyrovnať, ale vinou zlej komunikácie sme vo veľmi dobrej príležitosti ani netrafili bránu. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, no hostia boli v koncovke efektívnejší. V 53. minúte strelili druhý gól, keď sme v strednej zóne darovali veľa priestoru Hunčíkovi a ten krásnou strelou z veľkej diaľky navýšil skóre zápasu na 0:2. Deväť minút pred koncom zápasu naše zaváhanie v defenzíve využili hostia na poistenie víťazstva tretím gólom. Ich víťazstvo je zaslúžené, no pre nás za predvedený výkon trochu kruté.