FK Železiarne Podbrezová  –  MŠK Žilina „B“    3 : 0 (1 : 0)

Góly: 15´ Pavúk, 76´ Špyrka, 86´ Zachara

FK Železiarne Podbrezová:

Ludha – Kováčik, Paraj, Pajer, Chvátal, Galčík (66´ Breznanik), Ďatko, Špyrka, Szetei (23´ Krčula), Pribula (66´ Gajan), Pavúk (61´ Zachara)

MŠK Žilina B:

Belko – Majdan (57´ Tandara), Moško, Nemčík, Nagy (46´ Jambor), Suľa, Farský, Barbora (68´ Leitner), Holáň, Rusnák (46´ Kaprálik), Goljan (68´ Javorček)

V 2.minúte mali domáci prvú vážnu šancu zápasu. Z rohového kopu, ale mieril vo výbornej pozícii vedľa hlavou Paraj. V 15. minúte padol prvý gól, keď sa z vnútra pokutového územia hlavou presadil Daniel Pavúk – 1:0. V 19.minúte to už mohlo byť o dva góly, no Szeteiova strela skončila len na ľavej žrdi Belkovej brány. V 20. minúte po chybe v domácej rozohrávke sa zoči-voči Ludhovi ocitol Holáň, no náš brankár predviedol fantastický zákrok. V 38. minúte sa po rohovom kope Pribulu dostal k lopte vo vnútri pokutového územia Špyrka, ktorý ani na dvakrát neprekonal hosťujúceho brankára. Prvý polčas už viac vzruchu nepriniesol a naši chlapci tak odchádzali do kabín s jednogólovým vedením.  Po zmene strán prišla prvá šanca už po troch minútach. Z vnútra pokutového územia to prudkou strelou skúsil Špyrka, proti bol však opäť hosťujúci Belko. V 58. minúte to z väčšej diaľky vyskúšal Kováčik, jeho pokus ale Belko vyrazil. V 71. minúte sa pripomenuli aj hostia, strela Farského síce bola prudká, no nepresná. V 75. minúte sa už 380 divákov tešilo po druhýkrát, keď sa presnou strelou presadil Jozef Špyrka – 2:0.  V 86. minúte sa skóre menilo po tretí krát, keď vyrazenú strelu Ďatka dorazil Mateusz Zachara – 3:0.  V závere sa už nič vážnejšie neudialo a naši chlapci tak v poslednom zápase sezóny 2019/2020 zaknihovali víťazstvo 3:0.

Vladimír Cifranič: „ Myslím si, že dnes to bol z našej strany slušný výkon. Na druhej strane treba povedať, že sme hrali proti veľmi mladému mužstvu.  Aj keď vo Zvolene s Bystricou to bol z našej strany takisto slušný výkon, tak dnešný výkon sme potvrdili aj výsledkovo. Vytvorili sme si šance, ale samozrejme nemôžeme sa uspokojiť. Stále je na čom pracovať. Potrebujeme to mužstvo posunúť ešte ďalej. Zatiaľ však s obdobím, ktoré tu pôsobíme, môžeme byť spokojní.“

Peter Černák: „Potvrdilo sa to, s čím sme išli do zápasu. Podbrezová má kvalitné mužstvo a solídny herný prejav. Aj keď prvé dva zápasy nezvládli výsledkovo, tak herný prejav mali solídny. Súper nás napádal dosť vysoko a nám, najmä v prvom polčase, chýbal väčší pokoj a kľud na lopte. Nedokázali sme sa dostávať z ťažkých situácií a zrealizovať tak zámer, ktorý sme mali v prvom polčase. V druhom polčase sme aj zmenili rozostavenie, no nedokázali sme si vypracovať vážnejšie šance. Pre našich mladých hráčov to bola vynikajúca skúsenosť a pre niektorých to bola dokonca prvá ostrá konfrontácia s dospelým futbalom.  Tieto skúsenosti sa nám v budúcnosti určite vrátia.  Verím, že sa budú zlepšovať každým zápasom a ešte svoju kvalitu ukážu.  Ja im ďakujem za prístup, nasadenie a v neposlednom rade aj za výkon, ktorý dnes ukázali.“