26. kolo, MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová U-16

MFK Ružomberok  –  FK Železiarne Podbrezová U-16     0 : 1 (0 : 0)

Góly : 59´ Geschwandtner

Zostava U-16 :

Frühwald – Ďurica, Geschwandtner, Ludha, Kurčík, Morong (79´ Lipovský), Ufrla, Ustaník (54´ Macko), Suja, Banas (65´ Chorvát), Raffay (69´ Kafrík)

Zápas s Ružomberkom priniesol málo šancí. V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šesťnástkami, ani jedno mužstvo si nevypracovalo výraznejšiu šancu. Nás brzdila nepresnosť a nerozhodnosť v predfinálnej fáze, útočné snahy domácich pozornou a dôraznou hrou v defenzíve sa nám darilo eliminovať. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu , mužstvá sa navzájom pozorne strážili. Klúčový moment nastal v polovici druhého dejstva, keď šancu domácich zmaril výborný Fruhwald a niekoľko minút nato sa presadil Geschwandtner po štandardnej situácii hlavou. Súper po inkasovanom góle sa snažil všetkými možnými prostriedkami o zvrátenie výsledku, ale chlapci ukázali statočnosť a nedali šancu domácim na vyrovnanie. V samom závere sme mohli zvýšiť na 2:0, keď loptu vybojoval Lipovský, ale Kafrík sám pred brankárom zaváhal.