Z Trebišova berieme aj za pomoci skvelých fanúšikov tri body

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v zápase 26. kola na ihrisku Slavoja Trebišov.

Slavoj Trebišov – FK Železiarne Podbrezová 0:4 (0:3)

Góly: 19., 21. Galčík, 25. Kuzma, 63. Pavúk

ŽK: Grendel

Rozhodoval: Kružliak

Diváci: 300

Trebišov: Deronja – L. Šimko, Matta, Krajňák, Ilinjo, Sitarčík, R. Begala, Casado, Bajtoš, S. Danko, Rypák

Podbrezová: Ludha – Oravec, Pavúk, Špyrka (85. Grendel), Ďatko, Paraj, Kováčik, Godál, Kuzma, Galčík (85. Breznanik), Bartoš

Do zápasu na pôde Trebišova sme vstúpili veľmi dobre a od úvodu sa dostávali do nebezpečných pozícií. Prvá šanca síce ešte neskončila gólom, ale v 19. minúte krásne zakončil do rohu bránky Roland Galčík a nedal Deronjovi žiadnu šancu. Rovnaký futbalista sa zakrátko trafil aj druhýkrát, keď sa dostal k lopte vnútri vápna a zase rozvlnil sieť. Skvelú šesťminútovku korunoval zásahom po rohovom kope i Marek Kuzma.

Po zmene strán síce domáci rozvlnili našu sieť, ale gól pre ofsajd neplatil. Na 4:0 tak v 62. minúte zvyšoval Daniel Pavúk a prakticky rozhodol o tom, že v závere by sme sa už nemali strachovať o tri body. Piaty presný zásah mohol pridať Matej Oravec, strelou z diaľky tesne minul priestor troch žrdí. Peter Kováčik mohol získať penaltu, bol faulovaný, no pre predošlý ofsajd sa pokutový kop nezahrával. V nadstavenom čase ešte prihrávku pred prázdnu bránku minul Breznanik.

Do Trebišova vycestovali na výjazd aj naši fanúšikovia a vytvorili pre futbalistov Podbrezovej viac ako domáce prostredie. Počas celého priebehu zápasu povzbudzovali hlučne a slušne. Ďakujeme každému, kto sa dnes pričinil k dôležitému zisku troch bodov.

Roman Skuhravý: „Som veľmi rád za to ako sme zareagovali na ten náhodný výsledok spred týždňa. Takto reagujú veľkí hráči. V Trebišove sme sa prvým gólom upokojili a hrali sme to, čo sme potrebovali. Chceli sme naplno kontrolovať hru, aby sme eliminovali možnosti súpera, vôbec sme ho nechceli púšťať do štandardiek či brejkov. Chlapci splnili to, čo sme si povedali a som na nich hrdí. Táto výhra patrí fanúšikom, pretože my futbal robíme pre ľudí. Bol by som veľmi rád, keby fanúšikovia chodili na naše zápasy kvôli našej hre a nie na súpera. Veľmi by som si prial, aby na Dubnicu prišlo čo najviac ľudí, ktorí by mali vidieť naše stretnutia. Za duel v Trebišove patrí fanúšikom veľké ďakujem.“

s