V Žiline sme vyhrali a od postupu do Fortuna ligy nás delí iba jeden bod

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v 28. kole 2. ligy na ihrisku MŠK Žilina B.

MŠK Žilina B – FK Železiarne Podbrezová 3:5 (1:0)

Góly: 31. Trabalík, 72. M. Sauer, 88. Šnajder – 47., 61. Galčík, 70., 87. Kuzma, 50. Pavúk

ŽK: Ďatko

Diváci: 122

Rozhodovali: Kráľovič – Košecký, Vitko

Žilina: Petráš – Tandara (54. Prokop), Leitner, Nemčík, Jaššo (68. Mynář), Myslovič, Sauer, Javorček (82. Bortoli), Šnajder, Jambor (68. Vaľko), Trabalík

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Godál (77. Bakaľa), Oravec – Kováčik, Špyrka (46. Grendel), Paraj, Ďatko (87. Kukoľ) – Galčík, Kuzma, Pavúk (77. Issa)

Stretnutie v Žiline sme otvorili veľkou šancou Paraja po rohovom kope, jeho zakončenie však Petráš vyrazil. Na druhej strane nebezpečne strieľal spred šestnástky Šnajder, dobrý pokus k žrdi vytesnil Ludha. Síce sme nevideli veľké množstvo šancí, avšak zaujímavo preveril domáceho gólmana po rohovom kope Oravec, jeho volej sa ešte odrazil od trávnika, no Petráš zareagoval. V 33. minúte sa už ujala hlavička Trabalíka po centri sprava, čím sa „šošoni“ dostali do vedenia. Vyrovnať pred prestávkou mohol Kováčik, z ideálnej pozície napálil Petráša.

Do druhého polčasu sme vstúpili fantasticky. Už po dvoch minútach individuálnou akciou prešiel až pred päťku Roland Galčík a zblízka rezolútne zakončil k žrdi. Ešte viac sme sa tešili počas 50. minúty, kedy Ďatko zľava našiel pred bránkou Daniela Pavúka a ten svojim 14. gólom v sezóne otočil skóre na našu stranu. Vzápätí sa krásne preštrikoval do šance Peter Kováčik, zakončením minul bránku a neujal sa ani jeho ďalší pokus k žrdi, ten Petráš vytesnil. Skvelú formu potvrdil aj Roland Galčík, v 61. minúte po prihrávke za obranu ušiel defenzíve a pravačkou si vychutnal gólovú strelu. Aby toho nebolo málo, tak náš šestnásty gól za posledné tri zápasy po vyrazení od Petráša pohotovou dorážkou zvýšil skóre.

Na našich troch bodoch nič nezmenilo ani zníženie Mária Sauera, pretože následne sa druhýkrát presadil Marek Kuzma a krásnou strelou už domáci Šnajder iba korigoval, takže spod Dubňa vezieme tri body a už iba jeden jediný nás delí od postupu do Fortuna ligy. Šancu postúpiť budeme mať najbližší piatok o 17:00, kedy hostíme Partizán Bardejov.

Roman Skuhravý: „Nechcem hodnotiť zápas. Päť minút sme vyzerali fantasticky a potom sme sa dostali do nebehajúceho útlmu, neboli sme agresívni a nemali sme ponuku. Práca bez lopty nám nešla. Dôvody boli jasné, blíži sa to. Prvý polčas nebol dobrý, ale do druhého sme vstúpili fantasticky. Mužstvo bolo kompaktné, chcelo hrať a zaslúžene sme vyhrali, ale dnes som rád len za body. Klobúk dole pred hráčmi Žiliny. Pokiaľ im nedošli sily, tak hrali skvele.“