O bod proti Slovanu sme prišli v nadstavení

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová prehrali v zápase 3. kola nadstavby v skupine o titul na pôde Slovana Bratislava tesne 1:2.

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (1:0)

Góly: 26. Strelec, 90+2. Marcelli – 43. Sanusi

ŽK: Faško

Rozhodovali: Kráľovič – Vitko, Jánošík

Slovan: Borjan – Pauschek (64. Blackman), Bajrič (64. Kašia), Wimmer, Vojtko (89. Lichý) – Kucka, Kankava (64. Marcelli), Savvidis – Barseghjan, Strelec (76. Zuberu), Tolič

Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mrva – Kováčik, Bajo, Paraj, Faško (66. Chyla), Sanusi (82. Mielke) – Assinor (66. Masaryk), Galčík (66. Kabongo)

Do stretnutia vstúpila Podbrezová aktívnejšie, ale prvú šancu malo Slovan, pretože Tolič za prispenia teču napálil brvno. Následne mohol znova udrieť, avšak osamotený na päťke usmernil hrací predmet tesne vedľa. Slovan sa dostal do vedenia v 26. minúte, keď si Dávid Strelec našiel loptu v pokutovom území a poslal ju k žrdi.

Vzápätí Podbrezová zvýšila aktivitu, pričom ju korunovala gólom v závere. Ridwan Sanusi sa dostal k prepadnutej lopte a halfvolejom ju poslal famózne pod brvno, pričom Borjan bol úplne bez šance. Nigérijský legionár sa postaral o jeden z najkrajších gólov tejto sezóny Niké ligy.

Po zmene strán sme mohli aj vyhrávať, avšak výborný pokus Paraja zastavila žrď. Kováčik bol na konci krásneho signálu z rohového kopu, tesne minul roh brány Slovana. Assinor osamotený v pokutovom území nemieril presne.

Slovan krátko pred koncom vo veľkej šanci nedotlačil loptu do siete. Prvý pokus vyrazil Rehák, potom prišli dorážky zblízka, ale aj nesmierne dôležité bloky Bakaľu s Bartošom. Aspoň bod za remízu nakoniec Podbrezovej ušiel, pretože v druhej minúte nadstavenia sa obaľovačkou k žrdi presadil Marcelli.

Roman Skuhravý: „Už niekoľkýkrát sme dovolili Slovanu otočiť zápas, v ktorom sme boli lepší. Do 65. minúty sme mali zápas pod kontrolou. Gól v 92. minúte je vec, ktorú riešime deň čo deň na tréningu. Hráčom nemám veľmi čo vytknúť. Sme kúsok od toho, aby sme boli lepší ako Slovan. Ja o tom nepochybujem. Je jedno, či sme šiesty alebo dvanásty, každý zápas je dôležitý. V stredu nás čaká niečo, čo hráči ešte nikdy nezažili. U nás je to o hlave a väčšom pokoji. V situáciách v šestnástke sme ešte suroví a potrebujeme čas.“