30.kolo, FK Železiarne Podbrezová – FC ŠTK Šamorín

FK Železiarne Podbrezová – FC ŠTK 1914 Šamorín 1 : 1 ( 0 : 1 )

Žlté karty : 30´Kukoľ, 48´Godál, 86´Kováčik – 29´Stašík, 65´80´Frank Appiah, 72´Horváth, 83´Mezovský, 86´Nagy

FK Železiarne Podbrezová

Danko – Kováčik, Godál (51´Pajer), Bartoš, Grešák (46´Špyrka) – Grendel, Bakaľa, Ďatko – Galčík, Pavúk (64´Breznanik), Kukoľ

FC ŠTK 1914 Šamorín

Horváth – Stašík, Konstantinos, Bogi, Pančík – Jančo (85´Pinte), Frank, Švec (46´Mezovský) – Nagy, Boateng (90´Bondi), Rymarenko (74´Leginus)

Mikuláš Radványi: Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas s výborným druhým polčasom. Vypracovali sme si dostatok šancí, bohužiaľ v prvom polčase sme urobili jednu chybu, za ktorú nás súper potrestal. Okrem tejto šance si však žiadne ďalšie nevypracoval. V zápase sme jasne dominovali, no neboli sme dostatočne efektívni, a preto berieme dnes len bod.“

Vojtech Balla: „Vedeli sme, že nás čaká kvalitný súper. Svedomito sme sa na tento zápas pripravovali. Chalani odviedli dobrú prácu.Škoda toho inkasovaného gólu v závere, pretože už tretí zápas po sebe sme inkasovali takto v závere. Za predvedený výkon by sme si zaslúžili aj tri body, no určite bod z Podbrezovej berieme.

Priebeh zápasu

Prvý gól stretnutia prišiel v 18. minúte, keď sa z vnútra pokutového územia presadil hosťujúci Rymarenko – 0:1. V 23.minúte našiel Grešák presným centrom hlavu Ďatka, proti bol však hosťujúci brankár Horváth. V 39. minúte to skúšal hlavou Grendel, nemieril však presne. V 41. minúte posunul Erik Grendel loptu do jazdy Galčíkovi, ten však z uhla mieril iba do bočnej siete. V 44. minúte to z diaľky vyskúšal Kukoľ, jeho strela však mierila nad hosťujúcu bránu. Po zmene strán prišla prvá veľká šanca v 50. minúte, keď sa do pokutového územia predral Ďatko, našiel Pavúka no jeho strelu výborne vyrazil hosťujúci Horváth. V 67. minúte spálil veľkú šancu striedajúci Breznanik, keď osamotený hlavou minul hosťujúcu bránu . V 73. minúte sa vo výbornej pozícií ocitol Kováčik, no jeho strelu z 11 metrov dokázala výborne zneškodniť hosťujúci Horváth. V 84. minúte stiahol nedovolene v 16-tke Grendela Mezovský a nariadený pokutový pohodlne premenil Breznanik – 1:1.