30. kolo, Partizán Bardejov – FK Železiarne Podbrezová U-17

Partizán Bardejov   –  FK Železiarne Podbrezová U-17    0 : 4 (0 : 2)

Góly : 7´, 47´ a 69´ Galčík, 13´ Gajan

Zostava U-17 :

Dlubáč – Kováčik P., Kováčik O. (72´ Gecelovský), Krišica, Brodziansky, Ďatko, Jedinák, Gajan, Galčík, Katunský, Auxt (66´ Blaho)

V zápase s Bardejovom sme zvíťazili rozdielom triedy, hoci sme mohli oveľa vyšším skóre. Hlavne v prvom polčase sme mali veľké množstvo výborných príležitostí, ktoré sme však nepretavili do gólov. Mali sme výborný vstup do zápasu a v 7. a 13. minúte gólmi Galčíka a Gajana po pekných akciách získali dvojgólový náskok. Našou aktivitou sme si vypracovali ešte päť veľmi dobrých príležitostí na zvýšenie skóre, no našou prílišnou benevolenciou vo finálnej fáze a uspokojením sa rýchlym dvojgólovým náskokom sme ich zle vyriešili. Mohlo sa nám to vypomstiť, pretože súper na veľmi nekvalitnom pomocnom ihrisku nakopávanými loptami a dôrazom sa snažil o kontaktný gól. Všetky situácie sme však v defenzíve vyriešili a polčas sa tak skončil 0:2 v náš prospech. V druhom polčase sme víťazstvo poistili dvoma gólmi Galčíka v 47. minúte po peknej kombinačnej akcii a v 69. minúte z pokutového kopu. V druhom dejstve sme už ale neboli taký aktívni v ofenzíve, veľa herných situácií sme riešili individuálne a začali sa úplne zbytočne vybíjať v osobných súbojoch. Zápas si vyžadoval v tejto fáze hry hrať kombinačnejšie, viac podržať loptu, prihrávkami rozbehať súpera a boli by sme určite pridali aj ďalšie góly. Víťazstvo si však veľmi vážime a za celkový prístup k zápasu patrí všetkým chlapcom pochvala.