5. kolo nadstavba, FK Železiarne Podbrezová – FK Senica

FK Železiarne Podbrezová – FK Senica 3:1 (0:0)

Góly: 52. Leško, 74. Bernadina, 77. Ranko (vl.) – 54. Kitambala

ŽK: Leško – Richtárech, Zezinho, Villarraga, Medvěděv
Diváci: 812
Rozhodovali: Pavlík – Bobko, Galo

Po dvoch remízových stretnutiach nás doma čakala posledná Senica a povinnosť kázala zvíťaziť. Stretnutie hneď na úvod prinieslo obrovskú šancu, do ktorej sa dostal Tereščenko, avšak zoči-voči Holecovi neuspel. V prvom dejstve následne zaujali dve striedania zo zdravotných príčin. Do kabín sa porúčali domáci Kostelný a hosťujúci Sarpei. Podbrezová mala herne navrch, svedčili o tom aj dve veľké šance v závere polčasu. V tej prvej najskôr pálil do Holeca Leško, vzápätí dorážkami neuspeli Bernadina ani Wiezik. Spomínaný Leško to skúsil aj po centri Sedláčka, opäť si vylámal zuby na Holecovi. Po zmene strán, v 52. minúte, Kitambala nevyužil obrovskú príležitosť, keď dostal fantastický pas, lenže Kuciak perfektne zasiahol. Potvrdilo sa tak nedáš-dostaneš, nakoľko ešte v tej istej minúte sa Dávid Leško dostal cez dvoch obrancov až pred brankára a strelou po zemi si poradil (1:0). Nanešťastie pre nás, skóre bolo z domácej strany priaznivé iba dve minúty. Lynel Darcy Kitambala sa v druhej veľkej príležitosti už presadil, volejom trafil presne (1:1). Prešlo necelých dvadsať minút a Endy Opoku Bernadina vrátil vedenie Podbrezovej po tom, ako sa v šestnástke aj napriek presile presadil k strele (2:1). O štyri minúty na to bolo ešte veselšie, pretože Holec strelu Wiezika vyrazil priamo do pred ním stojaceho Ranka, ktorý sa postaral o nešťastný vlastný gól (3:1). Do tabuľky sme si tak pripísali tri dôležité body.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjević, Turňa – Kostelný (14. Njire), Sedláček – Bernadina, Tereščenko (70. Mikuš), Leško (90+2. Mejri) – Więzik

FK Senica: Holec – Ranko, Práznovský, Villarraga – Medvěděv, Richtárech, Zezinho (81. Cuadros), Sarpei (24. Kováč), Brašeň (72. Ďungel) – Celis, Kitambala

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Súper mal dve vynikajúce šance, jednu sme ustáli a druhú nie. Inak to bolo z našej strany výborné. Futbal mal svoju kvalitu, emóciu, všetko, čo má ponúknuť divákovi. Duel bol nadštandardný. Prvý polčas sme mali excelentný, len škoda, že sme nepremenili aspoň jednu šancu. V druhom sme dali gól potom, čo sme ustáli nebezpečnú príležitosť súpera, no následne po rozohrávke sme hneď inkasovali. Bolo to o obrovskej emócii, takže som rád, že to moji hráči ustáli a verili, že to môžu zvládnuť. Podarilo sa, dali sme dva góly a pre nás toto semifinále ligy majstrov napokon vyhrali.“

Ton Caanen, tréner Senice: „Bol to dobrý zápas i napriek ťažkým podmienkam na ihrisku, keďže terén je tu horší. Oba tímy chceli hrať futbal. Hlavne v druhom polčase, kedy sme inkasovali, no hneď sme sa dostali do zápasu pekným vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Vedeli sme aj výsledok z Nitry, ktorá prehrávala, takže jeden bod nám nestačil, no i tak musíme získavať body, aj keď napokon Nitra vyhrala. Namiesto toho, aby sme išli so zámerom pridať druhý gól, tak sme inkasovali dvakrát v rozpätí štyroch minút a bolo po zápase. V tabuľke sa prakticky nič nezmenilo, stále je päť zápasov do konca. Musíme sa teda dobre pripraviť na ďalších súperov.“