6. kolo nadstavba, FK Senica – FK Železiarne Podbrezová

FK Senica – FK Železiarne Podbrezová  1:0 (1:0)

Góly: 38. Castaňeda

ŽK: Krč, Herrera, Villarraga, Vaščák – Sedláček
Diváci: 456
Rozhodovali: Chmura – Vorel, Štrbo

Po týždni sme sa opäť predstavili proti Senici, tentoraz ale na pôde súpera. Výhru zo Zelpo Areny sme síce chceli potvrdiť, avšak prvú šancu stretnutia mal domáci Castaňeda, vynikajúco zasiahol Martin Kuciak. Z našej strany odpovedal Bernadina, hlavička z dobrej pozície prišla z ofsajdu. Senica mala viac z hry, aktivitu korunoval v 38. minúte Frank Castaňeda. Jeho druhá šanca skončila strelou spred šestnástky k žrdi, Kuciak nedokázal zasiahnuť (1:0). Rovnaký futbalista zakončoval aj do tretice, lobom o dve minúty neskôr priestor medzi konštrukciou brány minul. Juhoameričania diktovali tempo hry aj naďalej. Ešte do polčasu našiel Cuadros Chácona, ten sa netrafil. V druhom dejstve zaujala obrovská príležitosť ukrajinského legionára Tereščenka, ten zakončoval do konštrukcie brány. Stopercentú istotu záchrany, ku ktorej nám stačil jeden bod, teda po nešťastnej prehre ešte nemáme.

FK Senica: Holec – Ranko, Práznovský, Villarraga – Herrera (90+2. Podhorin), Richtárech, Krč (76. Vaščák), Brašeň – Castaňeda, Cuadros, Chacón (82. Medvěděv)

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda (46. Mikuš, 74. Lepieš), Krivák, Djordjevič, Viazanko – Turňa – Bernadina, Sedláček, Tereščenko, Mejri (60. Jedinák) – Więzik

Ton Caanen, tréner Senice: „Bol som spokojný s našou hrou, hrali sme ako jeden tím. Hráči, ktorí sa dostali na plochu, pochopili, že musíme hrať ako jedno mužstvo. Futbal, ktorý sme ukázali v prvom polčase, bol pekný a kombinačný. Neutvorili sme si síce veľa šancí, ale futbal, ktorý sme hrali, mi dal dobrý pocit. Extra motivácia pre nás bola aj to, že Prešov v piatok remizoval s Nitrou, čo nám dalo opäť náznak, že sa k nim priblížime, ak budeme bodovať. Pomohlo nám to, že sme strelili prvý gól v prvom polčase pomerne rýchlo, pretože čím viac trvá, než strelíme prvý gól, tým sme nervóznejší, a to potom nie je pre nás dobré. Hráčom, ktorí sa dostali na ihrisko, skladám veľký kompliment. Som veľmi šťastný nielen za klub, ale aj kvôli fanúšikom, pretože to, čo potrebujete vo futbale, sú víťazstvá.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej:
„Do Senice sme prišli s cieľom bodovať, chceli sme si tu svojím spôsobom pripraviť pôdu, aby sme definitívu potvrdili a vyhli sa matematicky miestu, čo sa týka baráže. S tým sme nastupovali, ale ukázalo sa, že zranenia a mnoho absencií, ktoré máme, boli rozhodujúce. Chlapi, ktorí dostali šancu, sa snažili, urobili všetko, ale, žiaľ, nedokázali sme nadviazať na zápas doma. Preto je výsledok z nášho pohľadu nepriaznivý. Na druhej strane, nastúpili aj chlapci, ktorí sú vekom ešte dorastenci, dostali veľmi dobrú školu, aby vedeli, koľko ešte musia pracovať, aby z nich boli dobrí futbalisti. Domácim gratulujem k víťazstvu.“