7. kolo nadstavba, FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra

FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra    1:0 (0:0)

Góly: 87. Njire

ŽK: Macho, Kóňa
Diváci: 812
Rozhodovali: Glova – Benko, Jánošík

Predposledný domáci zápas Podbrezovej v tejto sezóne začal opatrne z oboch strán. Na prvý náznak príležitosti sme čakali až do 26. minúty, kedy po dlhom a presnom vykopnutí Hrošša strieľal z otočky do bočnej siete Militosjan. Následne pri rozohrávke zaváhal Krivák, Vestenický to nevyužil. V 34. minúte sa krásne vyhol trom hráčom na malom priestore Leško, posunul na Bernadinu, ktorý mieril do rohu brány presne, no málo razantne, čo Hroššovi uľahčilo situáciu. V dobrej pozícii bol aj Tereščenko, jeho hlavička išla do stredu priamo na brankára Nitry. Tomáš Vestenický v 40. minúte trafil spred malého vápna Kuciaka. Z domácej strany z diaľky strieľali zaujímavo ešte Sedláček a znova Bernadina, oba pokusy išli vedľa. Druhý polčas otvorila technická strela Tereščenka do Hrošša, nasledoval pokus z voleja od Dávida Leška, ktorý ostal na chvíľu zabudnutý v šestnástke protivníka, záložník vystrelil vedľa. V 68. minúte chcel z priameho kopu takmer od bránkovej čiary nachytať Kuciaka Tomáš Kóňa, brvno tesne prestrelil. Vzápätí sa neujal center Bernadinu, voľný Leško ako keby nečakal, že lopta prejde a nezasiahol ju. Veľkú príležitosť mal Kotrík, spred malého vápna poslal pokus vysoko nad. Najdôležitejšie veci sa však diali v závere. V 85. minúte pálil poriadne prudko k žrdi Bernadina, Hroššo vyrazil na roh. Z toho hlavičkoval Djordjevič iba niekoľko centimetrov vedľa, no v 87. minúte sa už Podbrezová tešila, pretože Viazanko potiahol loptu k šestnástke, prihral do druhej vlny a Stjepo Njire trafil z prvej presne (1:0). Týmto víťazstvom sme si vybojovali záchranu.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjevič, Turňa – Baéz, Sedláček (90. Breznaník) – Bernadina, Tereščenko (57. Njire), Leško – Więzik (72. Lepieš)

FC Nitra: Hroššo – Kuník, Niba, Križan, Fabiš – Kóňa, Macho, A. Fábry (82. Charizopulos) – Militosjan (63. Valenta), Vestenický, Kotrík (74. M. Fábry)

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Nie som vyznávač štatistík, ale naše zápas s Nitrou sú o jednom góle, kto ho dá, vyhrá. Obe mužstvá majú podobný štýl, jeden proti druhému sa ťažko presadzuje. Dnes sme boli šťastnejší my, dokázali sme jednu tutovicu využiť, preto sa radujeme, že tú sériu na jar sa nám darí ťahať. Je to pre nás vzpruha, po ťažkom období prichádza kúsok svetla. S prvým polčasom sme boli viac spokojní ako s druhým, v druhom bola aktívnejšia Nitra. Niektoré situácie sme neriešili štandardne a vzhľadom na to sa súper dostával do dobrých príležitostí. Dnes to bolo o jednom góle, preto sme veľmi radi, že padla definitíva našej záchrany aj matematicky.“

Ivan Galád, tréner Nitry: „Bol to remízový zápas, ktorý mohol mať vyššie parametre. Domáci boli šťastnejší a vyhrali po obdivuhodnom sóle najstaršieho hráča na ihrisku. My sme mali predtým šancu, no nevyužili sme ju a z protiútoku sme inkasovali.“