FK Železiarne Podbrezová – MFK Skalica 1:0 (0:0)

ŽK: 90. Špyrka- 3. Vlasko, 21. Matejov, 42. Krčík, 44. Vlasko, 88. Mášik,

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Oravec, Grešák – Kováčik, Paraj (46. Špyrka), Bakaľa (C), Ďatko (90. Talakov) – Galčík (86. Kabongo), Kuzma (46. Assinor), Ridwan (46. Okunola)

Náhradníci:  A. Danko, Macej – Bajo, Blahút

MFK Skalica: Junas – Krčík, Mášik, Palacios, Černek – M. Nagy (C) – Matejov, Alves (46. Moura), Vlasko, Yao (62. Smékal) – Sobczyk (80. Kousal)

Náhradníci: Lutfi, Morong, Podhorin

Tréner: Pavol Majerník

Rozhodca: Glova – Pozor, Štofík

Úvodný výkop zápasu patril futbalistom Skalice. Už v druhej minúte sa Marek Kuzma ocitol v zaujímavej pozícií, ale všetko vyriešilo postavenie mimo hry. Šiesta minúta priniesla kombinačnú akciu hostí, Sobczyk našiel v našej šestnástke Vlaska, ale Rišo Ludha bol dobre pripravený. V 12. minúte sa ocitol vo veľkej šanci Galčík, kde na pravej strane tradične vyzvŕtal Martina Černeka, oprel sa do strely a mieril pod brvno brány Skalice, ale brankár hostí ho vychytal. V 22. minúte mohol skórovať hlavičkou Kuzma, ale lopta sa od zeme odrazila vysoko nad bránu. Šešť minút pred koncom prvého polčasu sa Samo Ďatko dostal do zakončenia cez brániaceho Krčíka a otvoril skóre dnešného zápasu! Rozhodca Filip Glova napokon situáciu ešte preveril za pomoci systému VAR a verdikt bol jednoznačný – gól neplatil! V 44. minúte nastala výrazná komplikácia pre hostí, Ján Vlasko po dohratí súboja zdvihol nohy a fauloval Reného Paraja, rozhodca neváhal a vytiahol druhú žltú a následne aj červenú kartu.

Dve minúty po začiatku druhého polčasu musel zasahovať brankár hostí Martin Junas, po strele Mateja Grešáka. V 51. minúte sa Kováčik oprel do strely, Junas však vytiahol ďalší výborný zákrok. O minútu neskôr však už hostia na nás nestačili, keď Grešák našiel prízemnou prihrávkou na hranici šestnástky Assinora, ktorý sklepol loptu pre nabiehajúceho Bakaľu, ten sa rázne oprel do strely a nedal Junasovi šancu na úspešný zákrok, 1:0! Neskôr prišla ďalšia šanca Sama Ďatka, Moura však výborným zákrokom zastavil loptu smerujúcu do skalickej brány. V 67. minúte našiel Bakaľa vo výbornej pozícii Assinora, ktorý však strelou trafil len pravú tyč Junasovej brány! Brankár hostí sa vyznamenal viacerými dobrými zákrokmi, opäť vychytal Kováčika aj Okunolu. Zápas sme si už do konca druhého polčasu postrážili a tri body ostali na domácom trávniku v Zelpo aréne.