8. kolo nadstavba, 1.FC Tatran Prešov – FK Železiarne Podbrezová

1. FC Tatran Prešov  –  FK Železiarne Podbrezová   1 : 1 (0 : 1)

Góly: 86´ Udeh – 21´ Njire

ŽK: 36. Streňo, 39. Keresteš, 62. Bartek, 78. Luberda, 90+3. Udeh – 41. Krivák, 73. Viazanko, 75. Leško

Diváci: 260.

Rozhodovali: Glova – Lieskovský, Štrbo

S istotou záchrany sme vstupovali do prvého z posledných troch kôl sezóny 2017/18 v popradskom NTC proti 1. FC Tatran Prešov. Tímu, ktorý potrebuje body v boji o udržanie sa v súťaži. Zápas začal opatrne z oboch strán, ani jedno mužstvo sa nevedelo dostať do nejakých zaujímavejších príležitostí po celý prvý polčas, tempo diktovali obrany. Jediná dôležitá akcia prišla v 21. minúte, kedy sa v druhom stretnutí po sebe presadil chorvátsky záložník Stijepo Njire. Ten bývalého podbrezovského gólmana Lukáča nachytal pokusom spoza veľkého vápna po trávniku k žrdi (0:1).

V 48. minúte sa do šance dostalo domáce mužstvo, keď Matúš Turňa urobil obrovskú chybu na obrannej polovici. Prihral úplne nepresne Kuciakovi, loptu uchmatol Hošek, posunul ju do šestnástky Katonovi, ktorý mohol z výbornej pozície strieľať, lenže lopta mu ušla. V 79. minúte Streňo naštartoval po ľavej strane dopredu Martina Dupkalu, ktorý už šiel v podstate sám na Kuciaka, no absolútne zlyhal v koncovke. V 86. minúte sa presadili domáci, keď Po šikovnom Dupkalovom centri z pravej strany sa perfektnou hlavičkou spred bránky blysol Christopher Maduka Udeh. V 90. minúte sa do šance dostali opäť domáci. Leškov center z ľavej strany Prešovčania dokázali zastaviť a ihneď sa dostali do protiútoku. Michal Kraľovič však z pravej strany vystrelil iba do bočnej siete.

1. FC Tatran Prešov: Lukáč – Bartek, Luberda, Prikryl, Petko – Dzurík, Keresteš, Katona (60. Kraľovič), Streňo (85. Udeh) – Gatarić, Hošek (75. Dupkala)

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Djordjevič, Krivák, Viazanko – Sedláček, Baez – Leško (90+3. Lepieš), Njire (76. Tereščenko), Bernadina (66. Breznaník) – Więzik

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Bol to bojovný zápas. Chceli sme hrať ofenzívne, dali sme však iba jeden gól. Pri inkasovanom góle v prvom polčase sme spravili chybu. V druhom polčase sme sa snažili vyrovnať, Podbrezová sa však zatiahla. Súper má svoju kvalitu, o ktorej sme vedeli a ktorú aj potvrdil. Mrzieť nás môže tutovka v závere zápasu.“

Marek Fabuľa, tréner ŽP Železiarne Podbrezová: „Bol to emočne silný zápas. Jeho záver zvládlo lepšie prešovské mužstvo, ktoré využilo mikrotrhlinu v našej defenzíve.“