Železiari majú za sebou náročné sústredenie v Rakúsku

Naši futbalisti majú za sebou náročné sústredenie, ktoré vďaka vedeniu klubu mohli absolvovať v zahraničí. Domovom nášho tímu sa počas uplynulého týždňa stalo Horné Rakúsko (upperaustria.com), kde našli vynikajúce podmienky na prípravu.

Počas týždňa absolvovali okrem tréningového procesu aj dva náročné zápasy proti DVTK Miškovec a SK Slavia Praha, ktoré boli vynikajúcou previerkou tímu, pripravujúceho sa na blížiaci sa súťažný ročník Niké ligy.

S priebehom sústredenia je spokojný aj tréner Roman Skuhravý, ktorý zároveň ozrejmil hlavné ciele druhej polovice letnej prípravy. “Sústredenie prebehlo, čo sa týka organizácie, zázemia a starostlivosti ľudí, ktorí nám tvorili servis, na super úrovni. Poďakovanie patrí všetkým. Menším problémom bol pre nás zdravotný stav niektorých chlapcov, preto sme nemohli naplniť plán minutáže na oba zápasy. Snímam klobúk pred chlapcami, ktorí museli odohrať počas troch dní dva náročné zápasy. Som veľmi rád, že cítim v tíme dobrú dynamiku a nepochybujem, že táto príprava, ktorá je skladbou suverénne najťažšia, bude kľúčová pre celú jesennú časť. V pondelok štartujeme druhú polovicu prípravy, ktorá bude slúžiť k doladeniu herných situácií v oboch fázach hry. Zlepšenie zdravotného stavu a túžba niečo dokázať je kľúč k novej sezóne.”