Železiari si zmerajú sily s legendárnou Slaviou

Dnes o 14:00 čaká Železiarov naozaj výnimočný a prestížny zápas, proti legendárnemu českému klubu, ktorý píše už viac ako 130-ročnú futbalovú históriu.

Zverencov Romana Skuhravého čaká konfrontácia s mnohonásobným československým a českým majstrom, ktorý vo vlaňajšom ročníku obsadil druhú priečku v českej najvyššej súťaži. Bude to súboj, na ktorý sa hráči a realizačný tím veľmi tešia.

Richard Ludha: “Už na začiatku sústredenia sme sa všetci tešili na tento zápas, je to špecifické, pretože je to proti gigantovi českého futbalu, jedného z najúspešnejších klubov. Určite sa na konfrontáciu veľmi tešíme, že sa môžeme porovnávať s takým tímom, ktorý nám ukáže kde máme ešte svoje chyby. Dáme do toho maximum a srdce! Budeme sa všetci snažiť vydať zo seba to najlepšie a podať najlepší výkon aký vieme”.

Andy Masaryk: “Je to veľká motivácia hrať proti takému tímu ako je Slávia Praha. Určite to bude pre nás všetkých veľmi dobrá skúsenosť. Ideme s nimi bojovať, myslím si, že sme vyrovnaný tím. Bude to kvalitný zápas s kvalitným súperom a tešíme sa na to všetci.”

Veľmi špecifický zápas čaká Chrisa Kabonga, ktorý časť svojej doterajšej kariéry strávil práve v pražskej Slavii.

Chris Kabongo: “Pre mňa je to určite špeciálny zápas, pretože som rok strávil v Slavii Praha. Veľmi sa na nich teším, verím, že sa im vyrovnáme či už fyzicky alebo hrou s loptou. Bude to pre nás dobrý test pred sezónou.”

Zápas štartuje o 14:00 a naživo ho môžete sledovať a fandiť našim futbalistom prostredníctvom priameho prenosu na youtube kanály SK Slavia Praha.