Železiari v reprezentačných výberoch SR

V úvode roka 2020 bola v akcii trojica železiarov. Slovenskí reprezentanti do 21 rokov odohrali v nedeľu druhý a zároveň záverečný prípravný zápas počas tréningového kempu v Turecku. Sokolíci si po výhre 2:0 nad druholigovým tímom Istanbulspor pripísali na svoje konto prehru  s rovesníkmi z Dánska 1:3.  Jozef Špyrka nastúpil v základnej zostave a na ihrisku strávil 61.minút.

DÁNSKO 21 – SLOVENSKO 21 3:1 (3:0)

Góly: 6. Lindström, 22. Holse, 30. Okkels – 74. Baumgartner

SLOVENSKO 21: Száraz (61. Krajčírik) – Vallo (46. Šulek), Kopas (46. Vojtko), Mesík (61. Holub), Sluka (46. Mojžíš) – Špyrka (61. Baumgartner), Gamboš (46. Kadák), Bernát (46. Brenkus) – Ďuriš (61. Kovaľ), Fábry (46. Almási), Kolesár (46. Švec).

Na záver sústredenia v moravských Kravařoch zohrala slovenská devätnástka zápas s druholigistom z Třinca. Skúsenejšiemu súperovi podľahla 0:4. Roland Galčík a Viktor Vondryska odohrali 45. minút.

FK Fotbal Třinec – Slovensko U19   4:0 (1:0)

SLOVENSKO 19 :

1. polčas: Búš – Blahuta, Malý, Nemčík, Barbora – Khan Agha, Laurinec, Tatranský – Danko, Iľko, Golian.
  2. polčas: Hynek – Bajtoš, Kozák, Katunský, Kramár – Begala, Blahuta, Lavrinčík – Gembický, Vondryska, Galčík.