Žilinčania ukázali svoju silu, ale k výhre sme jej pomohli obrovskými chybami

Sobotný duel so Žilinou opäť ukázal vyrovnanosť Fortuna ligy, v ktorej sa strháva veľký súboj o prvú šestku. Žilinčania svoju pozíciu výhrou 2:0 nad zverencami trénera Fabuľu potvrdili. Aj keď hráči Podbrezovej vzdorovali a hlavne nepremenené gólové šance môžu mrzieť, keďže by s určitosťou ovplyvnili vývoj zápasu.

Úvodné oťukávanie a vyrovnaný priebeh zrušila 12. minúta, keď Obročník zostrelil domáceho Káčera a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Mihalík. Veľkú šancu na vyrovnanie mali v 21. minúte hráči Podbrezovej. Leško unikol po ľavej strane, jeho prudký center prepustil Mikuš na Bernadinu, ale ten zoči-voči vybiehajúcemu Holecovi mieril len do nôh brankára Žiliny. Tieto dva momenty vystihujú prvý polčas, ako aj celý zápas. Vo svojom hodnotení to spomenul aj tréner Marek Fabuľa:  V obrane aj v ofenzíve sme robili obrovské chyby, na druhej strane sme nepremenili veľké šance v rozhodujúcich chvíľach, kedy sa láme zápas. Preto nie sme proti kvalitným tímom vonku úspešní.“ Po polčasovej prestávke prišli na ihrisko zlepšená Podbrezová, ale v 53. minúte prišiel ďalší veľký skrat v obrane hostí. Po rohovom kope Leška sa lopta odrazila do brejkovej situácie pre domácich a kapitán Škvarka sa rútil od poliacej čiary sám na brankára Kuciaka. Ten situáciu skúsené ustál a vychytal kapitána Žiliny. Ďalšie šance domácich prišli po štandardných situáciách. Rohový kop zahlavičkoval Balaj ešte len do žrde Kuciakovej brány. Varovanie nebrali „Železiari“ vážne a v 65. minúte už bolo 2:0 pre domácich. Škvarkov priamy kop pristál na hlave voľného stopéra Kašu a jeho pokus letel presne k žrdi. Dvakrát prekonaný brankár Kuciak zhodnotil zápas týmito slovami: „Žilina hrala v prvom polčase síce dobre, ale gól sme jej darovali. Nebola to vypracovaná akcia, ale prišlo naše zlyhanie a penalta. Zdvihli sme síce hlavy, ale zo šance sme nedali gól. S tým sa potýkame na ihriskách u súperov pravidelne. My gól nedáme, a keď nejaký inkasujeme, náš výkon ide úplne dole. V druhom polčase sme sa síce zlepšili, no nedali sme ani kontaktný gól, po ktorom by sme zápas zdramatizovali a sami sme tak Žiline cestu za výhrou uľahčili.“ Práve kontaktný gól mal na kopačke náš najlepší strelec Dávid Leško, keď sa v 70. minúte pekne presadil na hranici pokutového územia, ale jeho prízemná strela skončila len na žrdi domácej brány. Záver zápasu už veľa vzruchu nepriniesol a zo Žiliny sme odchádzali s prehrou o dva góly.

Naše postavenie v tabuľke pre reprezentačnou prestávkou táto prehra neohrozila, i keď konkurenti v boji o prvú šestku zabodovali a dotiahli sa na dostrel. V lige začína po reprezentačnej prestávke druhá polovica základnej časti, ktorú odštartujeme na pôde silnej Dunajskej Stredy v sobotu 20. októbra. Medzitým už v stredu 10.10.2018, odohráme pohárové stretnutie na pôde treťoligistu OFK Malženice. Veríme, že tento zápas zverenci trénera Fabuľu zvládnu a budú naďalej pokračovať v ceste do finále Slovnaft Cupu.