Zlomiť sériu prehier sa pokúsime v Nitre, ktorej Podbrezová gól v súťažnom zápase ešte nedala

Prelomiť nepriaznivú sériu troch fortunaligových prehier v rade sa hráči FK Železiarne Podbrezová pokúsia na pôde priebežne prvého mužstva celej súťaže, ktorým je veľmi prekvapivo nováčik FC Nitra.

FC Nitra

Tím spod Zobora v doterajšom priebehu sezóny prehral iba jediný raz. Bolo to v zatiaľ poslednom kole na pôde Spartaku Trnava. V derby stretnutí zverenci Ivana Galáda síce viedli 1:0, gólom Ivančíka zo 76. minúty, lenže Brigant zakrátko vyrovnal a v štvrtej minúte nadstavenia o troch bodoch pre domácich rozhodol Ivan Hladík.

Nitra ale predošlých šesť kôl trpkosť porážky neokúsila. V piatich prípadoch vyhrala a raz remizovala. Nad sily bol ambiciózny celok napríklad majstrovskému klubu MŠK Žilina, ale aj Prešovu, Zlatým Moravciam, Senici a Dunajskej Strede. Bod si zo vzájomného stretnutia odniesli Michalovce.

Nitrania dali v doterajšom priebehu jedenásť gólov. O najväčšiu porciu z nich, o štyri, sa postaral mladý útočník Filip Balaj, dva pridal Andrej Ivančík a päť hráčov sa presadilo raz. Ešte viac môže „Galádovcov“ tešiť štatistika inkasovaných presných zásahov, tu stojí najnižšie číslo celej súťaže, trojka. Presne toľkokrát ťahal zo svojej brány loptu Lukáš Hroššo.

FK Železiarne Podbrezová

Zverenci Karola Praženicu sú bohužiaľ v úplne inej situácii, pretože sa krčia na spodku tabuľky s iba štyrmi získanými bodmi. Menej doposiaľ zaknihovala len Senica. „Železiari“ navyše ťahajú sériu troch prehier v rade. Postupne nestačili na Ružomberok, Slovan a Žilinu: „Opakujú sa veci, ktoré nás trápia od začiatku sezóny. Hráčov nedôsledne a nedostatočne bránime. Je to tak, že tí súperi nás každou jednou príležitosťou trestajú. Dostávame veľmi veľa gólov, takže takto to ďalej určite nepôjde. Musíme sa rýchlo z toho oklepať, pretože sa dostaneme do veľkých problémov. Hovoríme si to od začiatku sezóny, ale stále sa nám nejako nedarí napraviť tie chyby,“ uvedomuje si príčiny neuspokojivých výsledkov kapitán Jaroslav Kostelný.

Podbrezová si však aspoň čiastočne chuť napravila v Slovnaft Cupe, kde sa po víťazstve nad TJ Mladosť Kalša dostala už do štvrtého kola, ktorého žreb sa uskutoční v pondelok: „Mužstvo to povzbudí. Musíme si z toho zobrať príklad a bojovať tak aj v lige. Nebol to jednoduchý zápas, pohárové stretnutia bývajú vždy ťažké, takže sme radi, že sme to zvládli a ideme ďalej,“ hodnotil stretnutie Matúš Mikuš, s dvomi gólmi doposiaľ najlepší strelec klubu v lige.

Práve pre neho bude toto stretnutie obzvlášť špecifické, pretože je odchovancom FC Nitra: „Myslím si, že príde veľa divákov. Nitra bude vyhecovaná, určite budú chcieť doma vyhrať. Asi budú hrať ofenzívnejšie, ako zvyknú. Určite to bude náročné stretnutie pred dobrou kulisou,“ hovorí rodák z Topoľčian. Z nášho súčasného kádru za „Trogárov“ v minulosti nastupoval aj kapitán Jaroslav Kostelný.

Porovnanie

S Nitrou sme sa vo Fortuna lige ešte nikdy nestretli, ale v druhej najvyššej súťaži registrujeme štyri merania síl, jedno sa pridalo v rámci Slovenského poháru, keď sa ešte nevolal Slovnaft Cup. V piatich dueloch však padli len tri presné zásahy, o všetky sa postaral náš súper. Podbrezovčanom sa podarilo skórovať jedine v prípravnom dueli pred začiatkom ročníka 2017/18. Spomínaný gól vsietil Matúš Mikuš.

 

 

04.10.2003 FC Nitra – Podbrezová 0:0 (2. liga)

18.05.2004 Podbrezová – FC Nitra 0:1 (2. liga)

11.09.2004 FC Nitra – Podbrezová 0:0 (2. liga)

30.04.2005 Podbrezová – FC Nitra 0:1 (2. liga)

19.10.2010 Podbrezová – FC Nitra 0:1 (Slovenský pohár)

24.06.2017 Podbrezová – FC Nitra 1:2 (Prípravný zápas)

 

Matej Kubove


Rozhodcovia zápasu:  

Rozhodca :  Pavol Chmura

Asistent 1 :  Erik Weiss

Asistent 2 :  Peter Chládek

Delegát spravodajca SFZ :  Marcel Eperješi


Forma FC Nitra:

Vonku Doma Vonku Doma Vonku
V V V V P