Zmeny v kádri mužov FK Železiarne Podbrezová

Včera sa v našom klube začala letná príprava mužstva pred novým ročníkom ligy. Na úvodnom zraze sa po krátkej trojtýždňovej prestávke stretlo 24 hráčov (odkaz na predchádzajúci článok).

Do prípravy sa zapojili aj Marek Kuzma a Christophe Kabongo, ktorí sú po zranení a do plného zaťaženia by sa mohli vrátiť o približne 3-4 týždne.

Jedným z nových hráčov v našom kádri je Mahmudu Bajo, ktorý prichádza z FC Tallinding a ktorého výkony sme mohli sledovať počas MS do 20 rokov v Argentíne, kde reprezentoval rodnú Gambiu. Pred svetovým šampionátom absolvoval v Podbrezovej funkčné a výkonnostné testovanie, v ktorom obstál a urobil dobrý dojem nielen na trénera Skuhravého: “Musím povedať, že po jeho týždňovej skúške u nás urobil úžasný dojem, a to najmä svojou pokorou a túžbou niečo dokázať. Sledovali sme všetky jeho zápasy a aj všetky hodnotenia z FIFA. Mahmudu má z môjho pohľadu veľmi zaujímavý potenciál a som zvedavý, ako rýchlo sa nám podarí zapracovať na jeho fyzickej zdatnosti, pretože sa nám zdá, že tam má trošičku deficit, čo sa týka silovej zložky. Bežecky je na tom výborne,” zhodnotil pred tréningom tréner Skuhravý.

Na prestup prichádza do FK Podbrezová Ridwan Sanusi, ktorý jarnú časť minulého ročníka odohral v FK Pohronie Žiar n/Hronom.

Na skúške z MTK Budapešť je James Michael Weir, ktorý je odchovancom Manchestru United a skúsenosti v rámci našej najvyššej futbalovej súťaže získal počas pôsobenia v FK Pohronie.

Do tréningového procesu mužov sa zapojili aj štyria mládežníci z kategórie U19 – Matúš Hudák, Nicolas Nguyen, Jakub Zábojník a brankár Samuel Haviar.

Reprezentačné povinnosti si momentálne plnia Nicolas Šikula, Šimon Faško, Andy Masaryk a Martin Talakov, do prípravy sa zaradia budúci týždeň.

Dávid Ovšonka, Richard Hečko a Alex Molčan budú v jesennej časti nasledujúceho ročníka pôsobiť na hosťovaní v druholigovom FK Pohronie Žiar/Hronom.

Do novej sezóny nastúpime bez Mateja Oravca a Borisa Godála, ktorý jarnú časť odohral v saudsko-arabskom klube Al Adalah. Hosťovanie z Českých Budějovíc skončilo brankárovi Matějovi Lukschovi.

V kádri už nebude figurovať ani Vladimír Kukoľ, ktorý od novej sezóny nastúpi ako asistent trénera nášho dorastu U19. “Moja posledná sezóna bola dobrá hlavne z hľadiska toho, že som nemal žiadne väčšie zranenie a mohol som sa podieľať na historickom úspechu klubu. Obdobie v Podbrezovej som si užíval a som rád za to, že som mohol spoznať toľko skvelých hráčov a trénerov. Už v zime sme sa s vedením klubu dohodli, že ako hráč nebudem v kariére pokračovať, ale som rád, že môžem plynulo prejsť na trénersky post. Od leta sa zapojím do prípravy kategórie U19 ako asistent trénera,” vyjadril svoje pocity po poslednom zápase Vlado Kukoľ.