„Zrobili sme sa ako kone, ale víťazstvo hreje,“ hodnotil Fabuľa trojbodový zápas s Michalovcami

Druhé kolo nadstavbovej časti prinieslo aj druhé víťazstvo. Po výhre nad Zlatými Moravcami sme doma zdolali tesne 2:1 MFK Zemplín Michalovce a dostali sa tak už na ôsme miesto so ziskom 26 bodov. Na siedmu Nitru strácame desať.

Podbrezovej vyšiel vstup do zápasu výborne a už v 4. minúte sa ujala vedenia. Po dlhom a presnom výkope Kuciaka, unikol Bernadina a jeho spätnú prihrávku Tereščenko poslal do siete: „Ja sa z toho veľmi teším, ale chcel poďakovať hlavne spoluhráčom, pretože hrali dobre a bez nich by som gól nedal. Trafil som to pravačkou, aj keď sa mohlo zdať, že to bola ľavačka, pretože to tam kus vyzeralo. Keď som videl, ako tá lopta ide ku mne, tak som si myslel, že tam bude nejaký súboj mňa s brankárom, ale nakoniec sa mi to podarilo zakončiť a nič také tam nebolo,“ povedal ukrajinský ofenzívny hráč. Na druhej strane prvú veľkú šancu hostí mal Koscelník, ktorého volej do stredu bránu vyrazil Kuciak. Hostia mali územnú prevahu, ale na ďalšiu gólovú šancu čakali až do 43. minúty. Žofčák po centrovanej lopte z dobrej pozície prestrelil bránu a následne v ešte väčšej šanci japonský legionár Tsubasa z vnútra päťky hlavou v páde trestuhodne minul tri žrde Kuciaka: „Mali sme výborný vstup do zápasu a aj druhého polčasu. Tieto situácie nám mali priniesť oveľa väčší pokoj a rozvahu, ale bolo to naopak. V prvom dejstve sme sa dostali do nepochopiteľného kŕču. Nedokázali sme rozvinúť nejakú kombináciu, ktorá by mala aspoň dva alebo tri články. Svojim spôsobom je prvý polčas nehodnotiteľný,“ rozprával na tlačovej konferencii tréner Marek Fabuľa: „Rozhodlo to, že sme strelili rýchly gól, avšak Michalovce nás v prvom polčase zatlačili a úplne zbytočne sme sa našou pasívnou hrou dostali pod tlak, čo by sa stávať nemalo,“ doplnil Jaroslav Kostelný.

Druhý polčas začal rovnako ako prvý, dlhá lopta sa dostala až k Bernadinovi, ktorí obišiel brankára hostí a zvýšil na 2:0. V 58. minúte bol blízko k zníženiu Koscelník, ktorého krásnu krížnu strelu bravúrne zneškodnil Kuciak. V 76. minúte už bolo len 2:1 pre domácich, keď po faule Kriváka na Regáliho bezpečne premenil nariadený pokutový kop Žofčák. Záverečný tlak hostí z Michaloviec už gól nepriniesol a keď sa na druhej strane pätičkou nepresadil ani Wiezik, Podbrezová zaknihovala ďalšie dôležité víťazstvo v boji o udržanie vo Fortuna lige: „V druhom polčase sme mali znova veľmi dobrý vstup a tým, že to súper viac otvoril, tak sa nám naskytli veľmi dobré príležitosti, aby sme ten zápas svojim spôsobom rozhodli oveľa skôr a predišli nervozite a hektickému záveru. Bohužiaľ, druhý gól nám pokoj na kopačky nepriniesol a preto sme sa trápili až do záveru. Je pravda, že ideme zo zápasu ako robotníci, zrobení ako kone, ale víťazstvo hreje, pretože sa nerodilo ľahko. Súper bol v hre s loptou vyššie nad nami a dominoval, čo nám uberalo veľa síl. Podstatné je, že tí hráči k tomu pristúpili aspoň tou bojovnosťou a oduševnením tak, ako mali a zápas, ktorý bol svojim spôsobom pre nás kľúčový, pretože sme chceli potvrdiť body zo zápasu v Zlatých Moravciach, čo sa nie vždy podarí, bolo dôležité vyhrať a to sa nám podarilo, za čo sme radi. Dúfame, že reprezentačná prestávka nám pomôže dať sa zdravotne dokopy a zvládnuť najbližší zápas, ktorý bude extrémne dôležitý pre obidve strany,“ pokračoval vo svojom rozprávaní Fabuľa: „Určite sme spokojní s bodmi. Sme radi, že sa nám podarilo streliť dva góly, ale na druhej strane sme nespokojní, že sme inkasovali z penalty. Na začiatku druhého polčasu sme pridali druhý gól, ktorý nás upokojil. Mohli sme to dohrať aj bez toho inkasovaného gólu,“ tvrdí Kostelný.

Síce nie úplne bezproblémové, ale za to dôležité víťazstvo nám už nezoberie nik, takže záchrana je o niečo bližšie, no vyhraté nemáme ani zďaleka: „Dôležitá bude záchrana. Čím skôr to vybavíme, tým dlhší čas budeme pokojnejší, ale každý zápas je tým, že sa to rozdelilo na dve šestky, oveľa dôležitejší a atraktívnosť súťaže len narástla. Ešte sa bude hrať o 24 bodov, takže nič nie je vymaľované. Keď to bude celé vybavené, potom môžeme byť pokojní. Touto výhrou sme si iba uľahčili týždeň, v ktorom bude aj reprezentačná prestávka. Už teraz sa musíme sústrediť na ďalšieho súpera,“ nechal sa počuť Jaroslav Kostelný: „My sme chceli čo najskôr ujsť zo spodných poschodí tabuľky. Jar sme začínal len s malým náskokom pred dvomi poslednými tímami. Teraz sme im už na dobrý kus odbehli a sme na dobrej ceste, aby sme pri troche snívania ponaháňali aj Nitru. Lepšie je pozerať sa na mužstvá pod nami z väčšej výšky, ako sme sa pozerali doteraz, pretože ten pohľad bol deprimujúci, výsledky ešte viac. Z toho, čo sa nám dnes podarilo, sme veľmi šťastní, pretože aj keď to bolo celé oddreté, tak víťazstvo je zaslúžené. Michalovce sú kvalitný súper,“ dodal Martin Kuciak.

 

Matej Kubove