Spodek Super Cup: Vo finále sme drámu nepripustili a tešíme sa z víťazstva

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová sa počas nedele predstavili na kvalitne obsadenom halovom turnaji Spodek Super Cup. Ich počínanie môžete priebežne sledovať v tomto článku, ktorý budeme priebežne aktualizovať.

ROW 1964 Rybnik – FK Železiarne Podbrezová 2:9

Naši hráči od začiatku a ihrisku dominovali a aj keď prvé šance nevyužili, tak postupne sa góly začali sypať. Hetrikom sa blysol Kabongo. Herný rozdiel bol značný a výsledok zaslúžený. V druhom skupinovom zápase proti Katoviciam sa malo rozhodnúť o tom, kto pôjde do semifinále z prvého miesta. Postup medzi štyroch najlepších si „Železiari“ zabezpečili už týmto výsledkom.

GKS Katowice – FK Železiarne Podbrezová 3:1

Stretnutie začalo znova vyrovnane, postupne mali naši hráči herne navrch, ale to prehrávali 0:1. Po niekoľkých minútach hernej dominancie prišiel gól na 1:1, ale potom domáci hnaní veľkou skupinou fanúšikov zapli a po individuálnej chybe na našej strane znova získali vedenie, ktoré tretím gólom potvrdili.

Górnik Zabrze – FK Železiarne Podbrezová 5:6

V semifinálovom stretnutí sme nastúpili s dobrým pohybom a kombinačnou hrou Podbrezová robila značný problém kvalitnému súperovi. Postupne pribúdali góly a zrazu bolo skóre 5:0 v náš prospech. Potom však Górnik strelil kontaktný gól a získal momentum na svoju stranu, čím sa vrátil do hry. Brankár Rehák chytil tutovky, ale vo viacerých okamihoch bol bezmocný. Nakoniec sme po tesnom výsledku postúpili do veľkého finále.

FC Baník Ostrava – FK Železiarne Podbrezová 2:5

V československom finále sme sa do vedenia dostali už na začiatku tretej minúty. Ridwan Sanusi využil chybu ostravského obrancu a pomedzi nohy bezmocného brankára poslal Železiarov do vedenia. Faul na Grešáka potrestal Kabongo a keď Sanusi pridal náš tretí gól, začali sa črtať nádeje na triumf. Baníci vzápätí znížili, ale Oravec zblízka vrátil pokoj na naše kopačky. Súper v závere ešte zápas zdramatizoval, ale definitívne podčiarkol naše víťazstvo na turnaji Talakov, ktorý zužitkoval fantastickú Kabongovu prihrávku od zadného mantinelu.

Železiari ovládli prestížny turnaj v Spodku a teší nás aj ocenenie Baja, ako najužitočnejšieho hráča celého turnaja.