Andy Masaryk: „Môžeme hrať uvoľnenejšie, ale náš cieľ sme stále nedosiahli“

Mladý útočník Andy Masaryk nastúpil do úvodných dvoch kôl aktuálneho ročníka, ale následne odišiel na hosťovanie do Pohronia. Odtiaľ sa počas zimy vrátil, absolvoval prípravu a bojoval o svoje miesto.

Prvý raz od návratu nastúpil na pôde Ružomberku a hneď to bolo v základnej zostave, čo sa stalo tretí raz z jeho celkovo deviatich štartov. Celkovo počas nich odohral 245 minút. Len pripomíname, že Masaryk sa v septembri 2022 stal vo veku 17 rokov, 4 mesiace a 26 dní najmladším strelcom Podbrezovej v najvyššej súťaži.

Postaral sa o jediný gól do siete Žiliny, ktorá nás čaká v sobotu. Ešte predtým sa ale mládežnícky reprezentant Slovenska vrátil k duelu pod Čebraťom. „Bol to náročný zápas na ťažkom teréne, ale som rád, že napriek prehre sme postúpili do prvej šestky. Takisto som rád, že som sa tak skoro po mojom návrate vrátil do základnej zostavy,“ tešil sa Masaryk.

V Ružomberku bol po Šimonovi Faškovi a Filipovi Mielkem tretím najmladším hráčom Podbrezovej a výrazne tak prispel k tomu, že základná zostava mala priemerne iba 21,1 roka, čo je najnižšie číslo v histórii klubu. Po záverečnom hviezde prežíval veľkú radosť.

„Boli to silné emócie, nie každý deň sa spraví takýto úspech. Sme šťastní, že si to teraz môžeme rozdať s tými najlepšími,“ hovorí. Splnený je však iba čiastkový cieľ: „Môžeme síce hrať uvoľnenejšie, ale náš cieľ sme stále nedosiahli. Chceme ísť ešte vyššie a podávať čo najlepšie výkony,“ odhodlane hovorí Andy Masaryk.