Andy Masaryk sa vracia z hosťovania v Pohroní

18-ročný mládežnícky reprezentant pred jarnou časťou doplní A tím Železiarov. Vracia sa do známeho prostredia, v ktorom odštartoval aj prípravu na aktuálnu sezónu. Skúsenosti a potrebnú minutáž v seniorskom futbale zbieral počas jesene v druholigovom Pohroní.

Miroslav Poliaček, generálny manažér: „V prípade Andyho sme zvažovali viacero možností, či ho ešte nechať v Pohroní, aby aj naďalej hrával druhú ligu, ale keďže si myslíme, že mu jeseň, keď pravidelne hrával, prospela, rozhodli sme sa ho angažovať. Verím, že naše rozhodnutie je správne a svojími výkonmi v tréningoch a prípravných zápasoch si vypýta svoje miesto aj v lige. Som veľmi rád, že ho môžem opäť privítať medzi nami a prajem mu hlavne veľa zdravia, aby mohol svojími výkonmi trénera zaujať.“

Andy Masaryk v drese FK Pohronie

Andy je aj stabilnou súčasťou reprezentačného výberu U19. Počas pôsobenia v Pohroní odohral šesť medzištátnych zápasov a gólom prispel k výhram na Švédskom a Chorvátskom. Vo svojom mladom veku už má skúsenosti aj s najvyššou súťažou, v ktorej debutoval ako 17-ročný. Celkovo má na konte šesť zápasov a pamätné je najmä jeho vystúpenie v zápase proti Žiline, v ktorom gólom rozhodol o najtesnejšom víťazstve Železiarov, 1:0.