Assinor je spomedzi legionárov najlepším strelcom Niké ligy, stúpa aj klubovou históriou

Africký útočník Mark Assinor strelil v piatok do siete banskobystrickej Dukly už svoj šiesty gól sezóny v Niké lige a nachádza sa na treťom mieste tejto štatistiky.

Lepšie sú na tom iba osemgóloví Róbert Polievka (Dukla) a Dávid Ďuriš (Žilina), dvaja reprezentanti Slovenska. Assinor tak momentálne je najlepším strelcom súťaže spomedzi legionárov. Až za ním sa nachádzajú Addo (5), Kupusovič (5), Barseghjan (4), Arevalo (4) či Ibrahim (4). Spoločne s Christopheom Kabongom a dunajskostredským Gourém je Ghančan s tromi prihrávkami aj lídrom legionárov, čo sa týka asistencií.

Assinor prišiel do Podbrezovej po minulej sezóne, ktorú si rozdelil medzi dva krakovské tímy – Garbarniu a Hutnik. V celkovo 27 dueloch zaznamenal deväť presných zásahov. U nás má spomínaných šesť za deväť stretnutí, navyše len päťkrát nastúpil v základe a iba dva razy hral viac ako hodinu. To sa teda prenáša na štatistiky. Assinor prispeje gólom či asistenciou priemerne každých 52 minút.

V rámci najvyššej súťaže je Assinor už dva mesiace po svojom ligovom debute trinástym najlepším strelcom Podbrezovej. Pred sebou má sedemgólové kvarteto Rendla, Gál-Andrezly, Kováčik a Bartoš. Na prvej priečke sa nachádzajú Bernadina a Leško s dvanástimi zásahmi. Spomedzi legionárov sú lepší len štyria futbalisti.

Mimochodom, Assinor je prvým hráčom z Ghany, ktorý nastúpil za Podbrezovú v Niké lige.