Bakaľa niesol odchod Ludhu emotívnejšie: „Verím, že prvá šestka bude naša,“ hovorí

Futbalisti Podbrezovej vo štvrtok odštartoval zimnú prípravu. Momentálne sa mužstvo nachádza na siedmom mieste tabuľky, ale jasným cieľom je vybojovať si prvú šestku.

K tomu, aby to dokázalo potrebuje zvládnuť štyri zostávajúce stretnutia základnej časti. „Železiari“ sú medzi kvartetom tímov so zhodným počtom 29 bodov: „Je to iba o skóre. Posledné dva zápasy nám nevyšli, preto nám aj voľno padlo vhod, že sme si hlavne mentálne oddýchli. Som presvedčený o tom, že šestka bude naša,“ povedal Mikuláš Bakaľa.

Ten sa po vianočných sviatkoch teší na návrat do futbalového kolotoča. Práve vo štvrtok navyše oslávil 23. narodeniny: „Doma som si oddýchol, ale už som sa tešil. Som rád, že som späť a sme pripravení na tvrdú robotu,“ pokračovala opora podbrezovského tímu, ktorá dokáže zahrať na pozícii stopéra a aj v strede poľa.

Bakaľa patrí medzi hráčov, ktorých odchod brankárskej jednotky Richarda Ludhu zasiahol najviac: „Ja osobne som to vnímal emotívnejšie, pretože mi neodišiel len spoluhráč, ale aj môj najlepší kamarát a brat, keďže sme spoločne v Podbrezovej odtiahli deväť rokov. Ten krok vpred si však zaslúžil a som za neho rád. Verím, že sa mu bude dariť minimálne tak ako tu,“ nechal sa počuť.

Richard bude v Tepliciach bojovať o post jednotky, kapitán Mikuláš tak prišiel o spoluhráča aj jedného z lídrov mužstva: „Odkázal mi, že už je to iba na mne, ale ak budem potrebovať pomôcť, tak mi rád poradí. Stále budeme v kontakte. Tieto veci ohľadom kabíny a mužstva sme vždy riešili spolu. Povedal mi, že stále tu bude pre mňa a ja som mu povedal, nech sa mu darí a ja sa o to v Podbrezovej postarám,“ dodal Bakaľa.