Baníci na Spiši neuspeli, rozhodoli tri góly v úvodnom polčase

MŠK Spišské Podhradie – TJ Baník Kalinovo 4:2 (3:0)

Góly: 17., 41. (PK), 90. (PK) Martinko, 31. Paulao – 52., 60. Vilhan

Náš farmársky tím cestoval na zápas 8. kola 3. ligy na Spiš aj so Železiarmi Adamom Dankom, Filipom Mielkem, Jozefom Špyrkom, Samuelom Ďatkom a Martinom Talakovom. 

Spišiaci položili základ svojho úspechu už v prvom polčase, keď sa postupne dostali do trojgólového vedenia. Baníci sa do zápasu vrátili dvomi gólmi Vilhana, ale triumf Spišského Podhradia podčiarkol v 90. minúte z penalty Martinko, ktorý sa blysol hetrikom.

Matej Čobik Ferčík, tréner Kalinova: “Na ťažkom a podmočenom teréne sme v prvom polčase pôsobili nekoncentrovane, naša hra bola pomalá a zaslúžene sme prehrávali o tri góly. Do druhého polčasu sme vstúpili s cieľom dať čo najrýchlejšie kontaktný gól, čo sa nám aj podarilo a znížili sme po dvoch góloch z rohových kopov. Následne sme mali v mnohých situaciách zachovať chladnejšiu hlavu a riesiť situácie vo väčšej kvalite v každom smere, čo sa nám nepodarilo. Chýbala nám počas celého zápasu presnosť a správne nastavenie hlavy a mysle. Čo nás v konečnom dôsledku stálo bodový zisk.”