Do zápasovej časti prípravy sme vstúpili víťazne

Sériu prípravných zápasov, ktoré Železiarov čakajú počas zimnej prípravy, sme odštartovali víťazne. Zverenci Romana Skuhravého privítali v domácom prostredí súpera z Liptovského Mikuláša. Po týždni prípravy v plnom zaťažení, dostali, okrem hráčov stabilného hráčskeho kádra, priestor aj hráči na skúške, doplnení o mladých hráčov.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:0 (0:0)
Góly:
57. Hydara, 59., 77. Galčík, 84. Sanusi

Úvodný polčas priniesol, napriek viacerým dobrým príležitostiam, bezgólovú remízu. Do druhého polčasu tréneri zostavu obmenili a fanúšikovia si prišli na svoje aj v podobe gólovej radosti.

Gólový účet stretnutia otvoril v 57. minúte Hydara. O dve minúty neskôr sa k nemu pridal Galčík, ktorý v 77. pridal aj svoj druhý gól. Skóre uzavrel v závere Sanusi.

Roman Skuhravý: „Dnes bolo dôležité vidieť všetkých hráčov konečne v zápase. Boli tam veci, ktoré nás potešili, ale aj veci u nových hráčov, ktoré budú pre nás na zamyslenie. Celkovo som spokojný, videli sme dvadsať hráčov a zápas splnil to, čo sme od neho chceli.“

Železiarov teraz čaká dvojdňový halový turnaj v Poľsku, ktorý sa teší veľkej obľube. Teší sa naň aj tréner Roman Skuhravý.

„Ak máme správne informácie, tak nás čaká vypredaná 8-tísícová hala. Je to pre nás spestrenie, hrá sa na umelej tráve, s dobrými súpermi, tešíme sa na to.“

V najbližších dňoch vám budeme informácie o dianí na turnaji a výkonoch našich Železiarov prinášať priamo z dejiska turnaja. Sledujte naše sociálne siete a fandite Železiarom.