Faško s kapitánskou páskou strelil gól pri výhre repre U18 proti Ekvádoru

Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov vyhrala v stredajšom zápase na turnaji UEFA Friendship v tureckej Antalyi proti rovesníkom z Ekvádora 2:0.

Zdroj: SFZ

V základnej zostave trénera Fabuša nastúpil aj náš záložník Šimon Faško, ktorý bol navyše kapitánom tímu. V 68. minúte videl žltú kartu, ale krátko na to premenil pokutový kop a stanovil konečný výsledok. Celý druhý polčas odohral podbrezovský obranca Pavol Kuťka a Róbert Petruška, momentálne nastupujúci za Pohronie, prišiel do hry v 72. minúte.

Reprezentácia do 18 rokov v prvom stretnutí remizovala s Marokom 1:1, následne vyhrala penaltový rozstrel 4:2. Na podujatí sa Slováci predstavia ešte proti Guatemale (27.4. o 11:00). V závislosti na výsledky odohrajú 30. apríla zápas o konečné umiestnenie.

V pôvodnej nominácii boli medzi náhradníkmi aj Jakub Zábojník, Boris Rusnák a Adrián Lutka momentálne nastupujúci za Pohronie.

Ekvádor – Slovensko 0:2 (0:1)

Góly: 7. Adamkovič, 72. FAŠKO (pen.)

ŽK: Bermúdez, Bravo – FAŠKO, Kóša

Slovensko: Húdok – Dvorský (46. KUŤKA), Dovičák, Lami, Dikoš (65. Kóša), FAŠKO (C), Husarčík (65. Kubka), Šarudi (46. Korba), Meliš (85. Tománek), Pavlík (72. Petruška), Adamkovič (72. Pekelský)